«Ваші рідні у біді»: поліціянти нагадують черкащанам, як не стати жертвами телефонних шахраїв

обережно шахраїПравоохоронці Черкаської області нагадують громадянам про найпоширенішу схему шахрайства і надають методичні рекомендації як уберегтися від їх дій. Найпоширенішою схемою залишається «Ваш родич у біді».

Як правило, на телефон жертви надходить дзвінок, яким повідомляється про те, що близька людина абонента потрапила у біду, або затримана поліцією за правопорушення.

Якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись з родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити отриману інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» та перевірте дані про «проблеми з законом» у ваших рідних.

Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів. Не називайте своїх близьких на ім’я.

Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження родича. Практично в 100% випадків такою інформацією «злочинці» не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.

Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини або за номером «102» й перевірте інформацію.

Передзвоніть тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Якщо ви стали жертвою шахраїв або вас намагалися обдурити невідомі особи, негайно повідомляйте про це в органи Національної поліції за телефоном «102», наголошують в поліції Черкаської області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *