В Україні запустять електронну систему управління школою

ноутбукУкраїнська освіта розпочне перехід до цифровізації завдяки реалізації проекту Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту.

Положення про інформаційний програмно-апаратний комплекс затверджено Кабінетом Міністрів, передає osvita.ua.

За словами заступника міністра освіти Артура Селецького, АІКОМ це електронна система управління освітою, що забезпечить збір, зберігання та управління процесами та даними у сфері освіти.

Зокрема, проект дозволить запровадити електронний документообіг в школах. Наразі базі АІКОМ вже працює програмний модуль державного електронного класного журналу та щоденника.

Окрім того, буде запроваджена нова система збору освітньої статистики, в тому числі для деталізованого розрахунку потреб освітньої субвенції, яка спрямовується на заробітну плату педагогічним працівникам.

Також Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту дозволить запровадити централізований облік дітей дошкільного та шкільного віку, цифрову трансформацію процесів зарахування, відрахування та переведення учнів на базі АІКОМ.

Планується, що вже незабаром до АІКОМ зможуть підключатись приватні освітні інформаційні системи, що надають послуги ведення електронних класних журналів та щоденників.

«Система допоможе вчителям економити час на паперову роботу, батькам – бачити всю інформацію про навчання дітей, надає доступ до цифрового контенту та і загалом дозволяє організовувати дистанційне та змішане навчання в школах», – резюмував Артур Селецький.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.