В Україні з бібліотек вилучатимуть російські книги

Screenshot_2022-05-05_153511_iВ Україні вилучатимуть пропагандистську російську літературу з бібліотечних фондів. Про це повідомляє osvita.ua з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики.

У міністерстві зазначили, що пропаганда – це небезпечна зброя.

«Сьогодні російська брехня отруює все навкруги. Маємо всіма способами боротись із цим явищем», – підкреслили у відомстві.

За словами заступниці міністра культури Лариси Петасюк, наразі міністерство визначило чіткі критерії, за якими російська література буде вилучена з українських бібліотечних фондів.

«Ми підходимо до цього питання ретельно і виважено. Сподіваємось, що все це позитивно вплине на розвиток українського книговидавництва», – зазначила Лариса Петасюк.

Також у міністерстві поінформували, що першочергово і якнайшвидше потребують вилучення видання, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Окрім того, вилучатимуться книги видавництв, а також авторів, до яких були застосовані санкції, та авторів, які публічно підтримали агресію проти України, інформація про що міститься у відкритому доступі в мережі Інтернет.

Натомість планується замістити такі книги якісною україномовною літературою й книгами українських видавництв.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.