В Україні прирівняли е-паспорти до їх фізичних аналогів

Паспорт ДіяВерховна Рада України прийняла законопроєкт № 4335 «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

«ЗА» проголосували 302 народні депутати, інформують у Державній міграційній службі.

Наразі цифрові образи ID-картки і закордонного біометричного паспорта (е-паспорти) є офіційними аналогами пластикових та паперових документів і мають однакову з ними юридичну силу. Така можливість передбачена і реалізується в межах експериментального проєкту, затвердженого постановою КМ України від 15.04.2020 № 278.

Рішення Верховної Ради закріплює на рівні Закону поняття «е-паспорт» та «е-паспорт для виїзду за кордон» і передбачає унормування порядку використання е-паспортів після 2021 року – шляхом внесення необхідних змін до нормативно-правових актів.

Передбачається, що Закон набуде чинності з 23 серпня 2021 року.

Цифрові паспорти доступні лише тим українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. За даними Міністерства цифрової трансформації України, на даний час е-паспортами через мобільний додаток “Дія” користуються близько 5 млн. громадян України.

Докладніше про Закон та можливості використання е-паспортів: https://bit.ly/3fqdkfq

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *