В Україну доставили близько 157 тисяч доз вакцини проти поліомієліту

Вакцина буде розподілена між областями для проведення рутинної вакцинації. 156 960 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) на підтримку Національної програми імунізації в Україні доставив ЮНІСЕФ. Поліомієлітна вакцина доставлена у межах Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (ГІЛП).

«Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту – це вакцинація. В рамках співпраці МОЗ з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) ми системно забезпечуємо пункти щеплення по країні необхідною вакциною. Україна належним чином відреагувала на спалах поліомієліту наприкінці 2021 року і попри виклики воєнного часу забезпечила необхідний контроль за поліомієлітом та додаткові заходи з вакцинації. Важливо забезпечити послугою з вакцинації всіх дітей, які її потребують», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Поліомієліт – інфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Захворіти на поліо можуть усі невакциновані – і дорослі, і діти. Ліків проти поліо не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією.

Шість доз вакцини проти поліомієліту — у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років — забезпечують захист на все життя. Проте коли планові щеплення пропускаються, цей захист суттєво знижується, тому дуже важливо їх надолужити.

«Ми закликаємо батьків поставити на перший план захист своїх дітей від поліовірусу за допомогою вакцинації, оскільки це найнадійніший захист від інфекції. Наш заклик особливо актуальний на тлі війни, яка продовжується в Україні. Попри складні обставини, система охорони здоровʼя продовжує функціонувати, а Міністерство охорони здоровʼя та його партнери невтомно працюють над забезпеченням доступу до основних послуг, ліків, у тому числі вакцин, задля збереження добробуту громад та кожного окремого громадянина», — зазначив Представник ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт.

Поліомієліт входить в 10 вакцинокерованих недуг і є в Національному календарі профілактичних щеплень, які є безоплатними.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.