В Україні спростили процедуру купівлі земельних ділянок під сади та городи

Парламент ухвалив законопроект №7532, яким скасовується тривала та дороговартісна перевірка покупців ділянок у нотаріуса.

Це дозволить швидше купувати та продавати земельні ділянки: до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту.

Про це заявив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«Комусь потрібно продати ділянку, отриману в спадщину, хтось купує ділянку для будівництва садового будинку, комусь потрібно продати ділянку при розлученні. Це – звичайний життєвий процес. І ця процедура має бути швидка і проста. Адже незважаючи на війну – українці і продають, і купують землі», – зазначив Олександр Гайду.

За його словами, законопроектом скасовується перевірка у нотаріуса, яка коштує більше 10 тисяч гривень та займає до місяця часу. Це значна економія для українців.

«Бо коли людина купує разом із будинком і город, то складається дивна ситуація – для купівлі будинку ніякої перевірки проходити не потрібно, а для купівлі городу потрібна тривала і недешева перевірка. Це дійсно було зайве для невеликих земельних ділянок. А от коли йдеться про великі масиви земель – тут має бути детальна перевірка, яка і залишається», – підкреслив Олександр Гайду.

Голова профільного комітету додав, що цей законопроект є особливо важливим для вимушених переселенців, які зможуть за спрощеною процедурою купувати ділянки у більш безпечних регіонах для ведення городництва, садівництва та особистого селянського господарства.

За інформацією Верховної ради України

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.