В Україні пропонують проводити ДПА з елементами ЗНО

Міністерство освіти і науки та Український центр оцінювання якості освіти пропонують підтримати та розвивати систему діагностики освітніх здобутків, навичок і навчальних втрат за допомогою національних стандартизованих тестувань на різних рівнях загальної середньої освіти.

Про це йдеться в пропозиціях МОН та УЦОЯО до слухань, що відбудуться в парламентському комітеті з питань освіти, науки та інновацій і будуть присвячені темі освітніх втрат українських школярів, передає osvita.ua.

Зокрема, Український центр оцінювання якості освіти пропонує розробити модель державної підсумкової атестації учнів 4 і 9 класів з використанням елементів зовнішнього незалежного оцінювання.

Як зазначено в пропозиціях, проведення ДПА в такому форматі дозволить створити стандартизовану систему збирання даних про навчальні досягнення всіх здобувачів освіти.

Також в УЦОЯО пропонують забезпечити продовження участі України в міжнародному дослідженні якості освіти PISA, розглянути питання приєднання України до міжнародного порівняльного дослідження прогресу в математичній та природничій грамотності TIMSS, а також приєднання України до міжнародного порівняльного дослідження читацької грамотності PIRLS.

Своєю чергою у Міністерстві освіти і науки наголошують на важливості забезпечення підтримки проведення започаткованих на сьогодні моніторингових досліджень загальнодержавного та регіонального рівнів й участі України в міжнародних порівняльних дослідженнях якості освіти (PISA, TIMSS, PIRLS).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.