В Україні будуть по-новому оцінювати наукові установи

Міністерство освіти і науки України розробило нову методику оцінювання ефективності науково-технічної діяльності наукових установ і закладів вищої освіти.

Метою зміни підходів до оцінювання є поліпшення якості досліджень в Україні з огляду на світовий досвід, інформує osvita.ua.

Очікується, що нова методика дозволить здійснювати оцінювання наукової роботи за новими критеріями, зокрема, з урахуванням досліджень, які сприятимуть розвитку світової науки, економіки, обороноздатності та суспільства України, а також відповідно до принципів відкритої науки.

Згідно з новою методикою, оцінювання проводитиметься одночасно для всіх наукових установ та закладів вищої освіти за певним науковим напрямом.

Для забезпечення прозорості і оперативності процесу оцінювання відбуватиметься в цифровому форматі через Національну електронну науково-інформаційну систему (URIS).

Також нова методика передбачає обов’язкову участь міжнародних експертів у проведенні атестацій, при цьому їхня кількість має становити щонайменше як 30% усіх оцінювачів.

Окрім того, додаткову підтримку у новій методиці надано науковим установам, які є переміщеними, перебувають близько до лінії фронту чи кордону з рф.

Проєкт наказу про затвердження методики опубліковано для громадського обговорення, яке триватиме до 17 травня 2024 року.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.