В області ускладнюється епідеміологічна ситуація з грипу та ГРВІ

У зв’язку з ускладненням епідеміологічної ситуації з грипу та ГРВІ відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської обласної військової адміністрації.

Директор ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», головний державний санітарний лікар області Володимир Папач розповів про стан захворюваності на грип та ГРВІ в області, розвиток епідситуації.

Показник захворюваності вже на 64,6% вище епідемічного порога. І два тижні поспіль зростання кількості хворих фіксували на третину.

Епідемічний поріг перевищено у всіх районах області.

Дуже високий рівень інтенсивності епідпроцесу спостерігається у 23-х територіальних громадах, де показник захворюваності на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг на 80% і більше, високий рівень інтенсивності епідпроцесу у 6 територіальних громадах, де показник захворюваності на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг на 50-70%.

З початку епідсезону зареєстровано 33 летальних випадки. 31 особа померла внаслідок коронавірусної хвороби та 2 внаслідок грипу (тип А), усі померлі не були щеплені від цих недуг.

Загалом, недостатній рівень охоплення щепленнями населення області від COVID-19 та грипу сприяє швидкому поширенню цих інфекційних хвороб.

За даними секвенування підтверджено циркуляцію в області ряду генетичних ліній штаму «Омікрон» вірусу SARS COV-2, в тому числі такі його субваріанти як «Пірола» та «Дженні».

За результатами засідання, регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з метою стабілізації епідситуації з грипу та ГРВІ, прийнято відповідне рішення.

Зокрема, зобов’язано місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянути питання щодо стану захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип та організувати здійснення додаткових протиепідемічних заходів.

Передбачено проведення щоденного моніторингу захворюваності на ГРВІ у навчально-виховних закладах та, у випадку її зростання, вирішення питань щодо призупинення навчально-виховного процесу в режимі «офлайн», посилення протиепідемічних заходів в закладах охорони здоров’я, соціального забезпечення та ін., здійснення додаткових заходів щодо охоплення населення щепленнями від COVID-19 та грипу, ряд інших заходів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.