В області планують підключити до швидкісного інтернету майже 400 соціальних закладів

sajt-minczifra-127В Україні створили проєкт «Інтернет-субвенція». Після його реалізації більше одного мільйона українців зможуть вперше під’єднати свою оселю до оптичного інтернету. Зокрема, на Черкащині 31% населення у селах немає швидкісного фіксованого інтернету, передає пресслужба Черкаської ОДА.

Упродовж 2021 року до мережі планують вперше підключити понад 6 тисяч лікарень, шкіл та бібліотек у більш ніж 3 тисячах сіл. На це з державного бюджету збираються витратити 500 мільйонів гривень.

Мінцифри створило окремий сайт проєкту «Інтернет-субвенція», де можна отримати інформацію про проєкт. За цим посиланням триває попередній збір заявок від голів громад. А на дашборді можна в реальному часі стежити за реалізацією проєкту.

Офіційний збір заявок буде відкритий одразу після затвердження Постанови Кабінету Міністрів, якою врегульовується порядок та умови надання субвенції.

Помічник голови Черкаської ОДА Сергій Свєрчков говорить, що на Черкащині більше 30 громад області подали заявки на підключення більше 120 сіл до оптичного інтернету. В області планують підключити до мережі більше 450 соціальних закладів.

Для цього у Міністерстві цифрової трансформації України розробили типовий договір. Обов’язковими його умовами є надати користуватися інтернетом в рамках проєкту, швидкістю 100 Мбіт/с без абонплати для кожного закладу соціальної інфраструктури до 31 грудня 2022 року.

Мінцифри безпосередньо не підключає об’єкти до інтернету. Натомість громади отримають кошти з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер і лише тоді провайдери почнуть розбудовувати мережу.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *