В області обговорили, як проводиться земельна реформа на Черкащині

DSC_0435-768x474Проведення земельної реформи, порядок проведення земельних торгів, механізм розпорядження землями сільськогосподарського призначення територіальними громадами.

Ці та інші питання обговорили під час наради у Черкаській ОДА  за участі сільських, селищних та міських голів громад, передає пресслужба Черкаської ОДА.

В Україні стартувала земельна реформа, мета якої – упорядкувати ринок землі, унеможливити корупційні схеми у земельних відносинах,  і головне – дати поштовх українській економіці. У межах старту земельної реформи наприкінці минулого року громади Черкащини першими розпочали отримувати акти про передачу сільськогосподарської землі, яка перейшла з державної у комунальну власність.

Начальник головного Управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак зазначив, що земельна реформа – одна із найважливіших для аграрної країни. Вона передбачає: 

  • децентралізацію — державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад;
  • дерегуляція землеустрою — спрощення та поліпшення процедур у сфері земельних відносин;
  • поступове відкриття ринку землі та провадження переважного права — у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок;
  • просторове планування —  комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій; 
  • прозорість системи — забезпечення публічності та відкритості інформації про землю та ресурси;
  • електронні земельні торги — чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах;
  • подолання корупції та земельного рейдерства.

ГУ Держгеокадастру в області вже передано 130 тисяч гектарів землі державної власності с/г призначення територіальним громадам області.

Проте значна частина ділянок все ще перебуває у державній власності через те, що органи місцевого самоврядування не вчинили дії по її перереєстрації. 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *