В обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли, як пережити спеку

Коли стовпчик термометра сягає +30°С, у людей погіршується самопочуття, знижується працездатність, з’являється апатія ізагострюються хронічні хвороби.

Щоб зберегти бадьорість та гарне самопочуття у спеку, фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України рекомендують:

– Не забувайте підтримувати водний баланс і не чекайте на відчуття спраги – пити треба постійно та маленькими порціями. Але не варто пити рідини, що містять кофеїн, алкоголь або велику кількість цукру, адже це призводить до втрати ще більшої кількості рідини.

– Уникайте гарячої та жирної їжі: вона створює додаткове теплове навантаження для тіла.

– Щоб підтримувати прохолоднішу температуру в домі, повісьте на вікна штори чи жалюзі, якомога менше використовуйте кухонну плиту і духовку.

– Зменшіть об’єм фізичних навантажень.

– Електричні вентилятори можуть забезпечити комфорт, але коли температура повітря досягає критичної позначки, вони стають неефективними. Кращим способом охолонути може стати душ.

– Час від часу доречно змочувати водою обличчя, шию, ліктьові згини та під колінними суглобами – там проходять судини, і це допомагає охолодити організм.

– Необхідно якомога менше перебувати на вулиці в період з 11 до 16 години. Якщо все ж таки є потреба вийти з дому, то шукайте прохолоду й тінь. За можливості залишайтеся у приміщенні, бажано з кондиціонером.Але не встановлюйте дуже низькі температури, уникайте перепадів більше ніж 10 градусів.

– Коли залишаєте авто, переконайтеся, що усі вийшли: ніколи не залишайте у спеку дітей або домашніх тварин, навіть із відкритими вікнами.

– Будьте обережні із засмагою, вона є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання, тож варто наносити креми з SPF не менше як за 30 хвилин перед виходом на вулицю.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.