В обласному гідрометцентрі спрогнозували, якою цьогоріч буде зима

ПОЧАТКОМ ЗИМИ вважається дата стійкого переходу середньодобової температури через 0º в бік зниження, що в середньому відбувається на Черкащині 3 грудня.

Звичайно, «зимові погрози» повторюються і частішають, починаючи з початку другої декади листопада, поки остаточно не встановиться зимовий режим погоди.

Передумов для рекордно холодної цьогорічної зими на сьогодні немає.

ЗА КЛІМАТОМ, за останні 30 років ЗИМА стала більш ТЕПЛОЮ ТА МАЛОСНІЖНОЮ. Середня температура кожного зимового місяця підвищилася, особливо потеплішав січень на 2,3º, середня температура сезону підвищилася на 1,6º.

НАЙТЕПЛІШОЮ за весь період спостережень на Черкащині була зима 2019-2020 років. Середня температура повітря за сезон становила 1,5-2,1° тепла.

ЗА РІЗНИМИ МЕТОДИКАМИ довгострокового прогнозування, ЗИМА 2022-2023 на Черкащині з високою ймовірністю виявиться теплішою за норму, але з температурним фоном нижче 0º. Середня температура сезону 1,4º морозу, що на 1,2º вище за норму.

Відповідно до орієнтовного прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного центру: листопад-грудень 2022 року та січень, лютий, березень 2023 року очікуються теплішими за норму на 1-1,5º.

В той же час, «теплий сценарій» ЗИМИ НЕ СКАСОВУЄ ПЕРІОДИ короткочасних, але достатньо сильних похолодань, коли температури опускатимуться до 20-25º морозу. Часті переходи температури через 0º, при яких відбувається відтавання та підмерзання опадів, призводять до утворення ожеледиці на дорогах.

ОСОБЛИВЕ УСКЛАДНЕННЯ погодних умов пов’язане з виходом південного циклону, який супроводжується значними опадами, снігопадами, налипання мокрого снігу, хуртовинами, ожеледдю.

Тому, КОМУНАЛЬНИМ та ДОРОЖНІМ службам вже сьогодні ПОТРІБНО ГОТУВАТИ снігоочисну техніку, відповідні соляні суміші та запаси паливно-мастильних матеріалів, бо роботи зимою вистачить усім

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.