В економічному паспорті українця буде 10 тисяч доларів

грошіПісля запровадження «економічного паспорта українця» кожна дитина після народження в Україні отримає накопичувальний рахунок, яким власник зможе скористатися після досягнення повноліття.

Про це інформує osvita.ua з посилаяння на голову Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, який прокоментував ініціативу Володимира Зеленського. Відповідно до ініціативи плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей, які вони зможуть витратити для здобуття освіти або купівлі житла.

За словами Гетманцева, рахунок дитини буде щомісяця поповнюватися на відповідну суму від ренти на корисні копалини, які видобуваються в Україні. «Таким чином кожна сім’я, яка має дитину, буде отримувати дохід від українських надр. Ця сума буде накопичуватися, і дитина зможе після досягнення повноліття використати цю суму або на навчання, або на купівлю житла», – повідомив він.

Данило Гетманцев також не виключив, що відрахування будуть не лише від ренти на видобуток корисних копалин, а й від інших платежів.

Водночас, додав очільник фінансового комітету парламенту, якщо сума відрахувань буде меншою за встановлену законопроєктом, то різницю покриватиме держава.

«В нас народжується десь 300 тисяч дітей щороку. Розраховуємо на те, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів у гривневому еквіваленті з урахуванням інфляції», – заявив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Він зазначив, що попередньо планується поширювати програму на дітей, які народилися в 2021 році.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський ініціює законопроект про економічний паспорт українця, відповідно до якого плата за використання надр накопичуватиметься на персональних рахунках дітей українських громадян і вони зможуть витратити їх для здобуття освіти в Україні чи купівлі власного житла.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.