В е-кабінеті вступнику запропонують вибір – бюджет або грант

Цього року під час вступу до закладів вищої освіти в електронному кабінеті вступника зʼявиться нова опція, що передбачатиме вибір системи фінансування своєї освіти – вступ на спеціальність державного замовлення або претендування на отримання гранту для оплати контракту.

Про це в інтервʼю Укрінформу сказав заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, передає osvita.ua.

За його словами, вступ за державним замовленням залишиться традиційним, а отримання гранту передбачатиме отримання грошей та підписання контракту з університетом.

«У червні-липні, коли вони будуть вступати, визначати свої пріоритети, в кабінетах вступників з’явиться ще одна зміна, а саме: ти йдеш на спеціальність державного замовлення, чи претендуєш на грант для повної чи часткової оплати контракту. Якщо вибір припадає на спеціальність державного замовлення, то все залишатиметься, як було дотепер – широкий конкурс, розподіл бюджетних місць між закладами в залежності від вибору і балів вступників. Стосовно грантів: зі вступом все буде так само, але буде ще додатковий етап – гроші прийдуть на телефон, маєш підписати контракт, оплатити частину або повністю за допомогою гранту», – сказав Винницький.

Як відомо, на початку січня Кабінет Міністрів погодив законопроєкт, який передбачає запровадження моделі державних грантів у сфері вищої освіти.

Розмір гранту для здобуття вищої освіти може складати від 15 до 55 тисяч грн на рік.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.