В Черкаській ОДА шукали способи ліквідації заборгованості Смілянської медико-санітарної частини

МСЧ14Шляхи погашення заборгованої зарплатні Спеціалізованою медико-санітарною частиною №14 обговорили в ОДА – у ході чергового засідання комісії на чолі з першим заступником очільника області Віталієм Ковалем. За попередньою інформацією, борг із заробітної платні там сягає 2,3 млн грн.

На переконання фахівців комісії, вирішення врешті подальшої долі установи має врегулювати питання заборгованості. Нагадаємо, попередньо розглядали варіант про реорганізацію закладу та включення його до системи медичних закладів міста. Зокрема, вивільненим працівникам місто зобов’язалося надати робочі місця в інших медзакладах Сміли. У цілому запропоновано було кілька варіантів. Однак колектив не погодився, щороку очікуючи на державну субвенцію для виплати коштів на зарплатню та комунальні послуги.

За словами в.о начальника СМСЧ  №14 Наталії Колобовнікової, нині триває процес погодження щодо передачі закладу знову на баланс Укрзалізниці – відповідно до попередньо спрямованого Міністерством економічного розвитку проекту розпорядження до КМУ. Колектив сподівається, що це врятує установу.

– Наразі в нас працює 105 осіб, з яких близько 2 десятки лікарів, – сказала Наталя Миколаївна. – Є 70 ліжок. Частково надаємо послуги в терапевтичному й урологічному відділеннях. При цьому заклад функціонує без водо- та електрозабезпечення – на альтернативних джерелах живлення.

Водночас на думку начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Михайла Лобаса, МСЧ варто було реформувати ще три роки тому.

– На сьогодні заклад не може надавати якісні медичні послуги людям, бо для цього немає необхідних умов, – наголосив Михайло Віталійович. –Між тим, попередньо створену при ОДА Комісію, що мала перевірити медичну діяльність в МСЧ, не допустили до закладу. Хоч створений орган має на це законне право, враховуючи, що власність установи комунальна. Я нагадаю, торік на покриття заборгованості  МСЧ з державного бюджету виділили 10 млн грн. Водночас наголошу – у Смілі відсутня потреба в додаткових ліжках. У той же час існує гостра необхідність у додаткових коштах на ліки для хворих на хронічну ниркову недостатність, діабет та ін.

За результатами засідання, перший заступник голови ОДА Віталій Коваль доручив управлінню охорони здоров’я підготувати лист на Міністерство охорони здоров’я, а також Кабінет Міністрів України з пропозицією перевірити дотримання установою ліцензійних умов та якість надання медичних послуг.

– Ви ні в якому разі не маєте права лікувати пацієнтів, не маючи для цього необхідних умов, – звернувся до представниці МСЧ Віталій Володимирович. – Окрім цього, мусите потурбуватися про колектив медсанчастини, аби працівники, зокрема, мали гідні умови праці та вчасно одержували зарплатню. Для цього вам попередньо пропонували не один варіант врегулювання ситуації. Зокрема й розташування Центру первинної медико-санітарної допомоги. Обласна ж влада натомість, як і раніше, готова підтримати та допомогти працівникам закладу. Але маєте розуміти, що заклад вже не зможе працювати у тому ж форматі. Водночас спільно з місцевою владою Сміли повинні виявити ініціативу. Це сприятиме, в тому числі, й процесу ліквідації заборгованості. Ми, між тим, звернемося до комітету ВРУ з проханням повторно розглянути питання про створення на базі МСЧ № 14 Національного центру реабілітації інвалідів – учасників АТО.

Прес-служба Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.