В Черкаській області зареєстровано випадки захворюваності на дирофіляроз

У 2016 році в області зареєстровано 8 випадків (по Україні 111). Всі хворі звернулися за медичною допомогою самостійно зі скаргами на: свербіж, пересування паразита під шкірою, набряк, почервоніння, біль, підвищення температури тіла, слабкість. Гельмінти видалені у хворих: з області голови – 6, тулуба – 2. У 2017 році вже зареєстровано 3 випадки дирофіляріозу у Черкасах, Умані та Уманському районі.
Дирофіляріоз – небезпечне природно-осередкове гельмінтозне захворювання собак, кішок та інших диких тварин. Встановлено, що основними джерелами зараження людини є бродячі собаки. Переносником захворювання є комар.
Дирофілярії – живородні і дуже плідні паразити, які в організмі людини паразити живуть від 4-5 місяців до 3-х років. З моменту зараження до утворення пухлини проходить не менше 1 місяця, а іноді до 2-х років.
Профілактика захворювання проблематична. Потрібно уникати «комарині місця». Так, збираючись на відпочинок на природу, необхідно нанести на шкіру захисний аерозоль або бальзам «Зірка», «Офф», «Тайга», які відлякують комарів. В квартирах, в літній період, необхідно засітчувати вікна, двері.
Для собак та кішок рекомендуються різні види нашийників та інші засоби, що захищають від бліх і кліщів, які є переносниками збудників багатьох захворювань в т.ч. і дирофіляріозу.

Ситуація з дирофіляриозу в області і надалі залишається нестійкою, про що свідчить:

  • зростання захворюваності людей за останні 10 років у 1,6 рази;
  • наявність епізоотії серед тварин, передусім собак – основних джерел інвазії;
  • сприятливі клімато-екологічні умови для виплоду комарів – активних переносників збудників.

Завідувач Смілянського міськрайонного відділу

ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України»

М.В.Тимошенко

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *