В Черкаській області прогнозують перерву від спеки | Газета "Сміла" – газета про наше рідне місто

В Черкаській області прогнозують перерву від спеки

Із 9 серпня хмари розсіються і повітряна маса знову поступово прогріється до +28+30º. Проте на сильну спеку (+35º і вище) чекати вже не варто.

Загалом, за словами Віталія Постриганя, перший тиждень цьогорічного серпня випробовував жителів Черкащини  спекою та локальними грозами. Середній температурний фон був в межах +26…+29º, що на 6-8º вище кліматичної норми. Абсолютний максимум температури повітря досягав +35…+37º. Щоправда поки що рекордним по тривалості та інтенсивності спеки залишається 2010 рік. Тоді спека в серпні тривала 17 днів поспіль і досягала +38…+40º.

Причиною високих температур як вдень так і вночі став антициклон із північної Африки, який займає помірні та південні широти всього Європейського континенту.

Через тривалу спекотну погоду зросла забрудненість води. Це пов’язано з інтенсивним розмноженням водоростей, зменшенням кисню та цвітінням води. Суха та спекотна погода призвела зростання класу пожежної небезпеки в екосистемах області (наразі встановлений 4, місцями 5 клас). Варто відмітити, що із 12 серпня на Черкащині розпочинається сезон полювання на пернату дичину, відповідно ризик виникнення пожеж збільшується. Мисливцям треба утриматися від розведення вогню у лісах та на торфовищах, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж.

Сайт Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *