В 11 пробах води на пляжах Черкаської області було виявлено забагато кишкових паличок

Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб із 1 червня 2023 року розпочав моніторинг якості води водойм у межах пляжів загального користування та місць масового відпочинку населення на водних об’єктах області.

Такі заходи проводяться Центром відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів довкілля на 2023 рік.

Станом на 1 червня 2023 року у Черкасах рішенням Черкаської міської ради визначено 5 офіційних пляжів: «Митницький», «Казбетський», «Соснівський», «Живчик» ТОВ «Фабрика кави», пляж «Бочка» ТОВ «Берег-2007».

Також у містах та районах області органами місцевої влади взято на облік 18 пляжів та місць масового відпочинку населення на воді, зокрема, у Смілі та у смт Чорнобай, м. Умань, м. Ватутіне, Чигиринському та Городищенському районах.

В окремих територіальних громадах діє заборона на відпочинок на воді у зв’язку з відсутністю захисних споруд. Це питання безпеки. Жителям громад порадили утриматися від перебування в місцях відпочинку біля водойм та не влаштовувати скупчення людей на відкритій місцевості.

Також, перед початком купального сезону було відібрано та досліджено 28 проб води на бактеріологічні та санітарно-хімічні показники. З них відхилення виявлені в 11 пробах за бактеріологічними показниками (перевищення індексу ЛКП – лактозопозитивної кишкової палички) на 2-х міських пляжах Черкас – «Казбетський», «Митницький», а також у місцях масового відпочинку на воді у Смілі, Умані, Жашкові, Кам’янці.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.