Уряд затвердив Порядок організації інклюзивного навчання в коледжах

Snimok_iКабінет Міністрів затвердив Порядок організації інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, відтепер в Україні можливість організації інклюзивного навчання стала доступною на всіх рівнях освіти, передає osvita.ua.

«До підходів визначення особливих освітніх потреб у 2021 році були внесені кардинальні зміни. Тепер особливі потреби пов’язані з труднощами у навчанні, а також характером цих труднощів, що дозволить забезпечити підтримку для більшості дітей. Хочу зазначити, що це лише початок, адже наше завдання – забезпечити рівний і безбар’єрний доступ до освіти кожній дитині», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Затверджений документ визначає організаційні засади інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами за очною, заочною та дуальною формою здобуття освіти.

Новим порядком передбачено організаційні засади вступу та навчання осіб з особливими освітніми потребами, створення інклюзивного середовища та можливості для навчання в доступних форматах.

Також порядок містить вимоги щодо адаптації територій, будівель, споруд і приміщень гуртожитків для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення та завдання спеціального навчально-реабілітаційного супроводу.

Окрім того, у документі прописані засади створення навчально-реабілітаційних підрозділів або команд психолого-педагогічного супроводу, можливості для забезпечення на території закладу фахової передвищої освіти соціальних послуг, зокрема супроводу під час інклюзивного навчання, фізичного супроводу осіб з інвалідністю та навчання жестовою мовою.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.