Українських учнів 5–11 класів навчатимуть прав дитини

В Україні розпочали масштабний проєкт навчання українських учнів прав дитини згідно з Європейською соціальною хартією.

Проєкт реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти за підтримки Ради Європи в межах проєкту «Посилення соціального захисту в Україні» та Офісу омбудсмана України, передає osvita.ua.

Метою проєкту є формування у здобувачів освіти обізнаності у своїх соціальних правах, закріплених в ЄСХ, формування первинних навичок захисту своїх прав та залучення до правозахисної діяльності, спрямованої на імплементацію європейських соціальних стандартів в України.

Для цього фахівцями Асоціації для учнів 5–11 класів розроблено спеціальний навчальний урок, який отримав офіційний гриф Міністерства освіти і науки України для можливості викладання у закладах освіти.

Запропоновані теми факультативного уроку дають змогу сформувати в учнів навички та вміння користуватися своїми соціальними правами, виходячи з їхніх інтересів, здібностей і цінностей, та використовувати національні та європейські механізми забезпечення своїх соціальних прав.

Також на уроці учні вчаться об’єктивно аналізувати та критично оцінювати зміни в законодавстві України, розглядати та обмірковувати свої цінності, грамотно розставляти пріоритети в навчанні, кар’єрі та особистому житті, розглядати можливості отримання юридичної освіти та перспективи залученості до правозахисної діяльності.

У межах уроку підіймаються такі теми: соціальні права дитини, соціальні права сімей, право на освіту, трудові права дітей, права дітей з вразливих категорій.

Також для вчителів, що проводитимуть цей урок, розроблено курс підвищення кваліфікації, за проходження якого освітяни отримають 0,5 кредиту ЄКТС.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.