Учні куцівської школи поповнили лави українського козацтва

У селі Куцівка відбулася урочиста подія – більше 3 десятків учнів посвятили у козаки. Вони офіційно стали  юними захисниками України.  Посвята в козачата – це новий етап життя, адже віднині діти отримають статус українського козака і разом з тим нові обов’язки та життєві настанови.

Цього дня діти чекали із нетерпінням, адже стати українським козаком, означає  бути  лицарем та захисником України. Свято пройшло під назвою «Козацькому роду нема переводу». Розпочалося українського славнем. Його виконади усі хором. Дух справжньої віри в Україну та патріотизм виховує у школярів «Куцівська сотня». Саме ця організація урочисто посвятила учнів у козаки.

За козацьким звичаєм, обряд посвяти розпочався з молитви із священнослужителем. Потім діти назвали, яким має бути справжній козак. А саме, він повинен вміти перебороти себе, якщо потрібно, завжди бути духовно і фізично готовим до оборони своєї землі та свого роду, визнавати, коли неправий, не заздрити, не тримати зла в серці та володіти іншими найкращими якостями. Майбутні козачата також визначали, яким має бути козацьке суспільство. З їх погляду, тут мають панувати честь, захист та справедливість. Усі ці неписані закони козацького братства віднині чинно берегтиме і дотримуватися молоде покоління, яке відтепер носить звання «козак» або «козачка». Школярі обіцяли  бути гідним прикладом для усіх інших, адже як кажуть «по тобі судять про усе козацтво».  Разом з козацьким очільником отаманом Ігорем Мишеченком діти прочитали присягу на вірність Україні.

На завершення урочистої присяги малеча за звичаєм тричі привітала козацьку сотню гучним «Слава».

За традицією козачата отримали благословення від священнослужителя, вшанували найголовніші символи козацької общини ікону, як знак сили духу, козацький стяг та шаблю. До кожного символічно приклали козацькі клейноди з настановами шанувати та берегти гідне звання «козак». Посвячення завершилося міцним рукостисканням з отаманом козацької общини.

Після урочистої частини козачат привітали старші наставники. Щирі вітання присутні отримали від депутата обласної ради Юрія Сегеди. Юні козаки отримали і власний стяг їсвоєї козацької сотні. Юрій Юрійович звернув увагу на те, що нинішня посвята важлива передусім з моральної точку зору для підростаючого покоління.

Віднині у дітей з’явилася можливість стати частиною великого та славного вільного козацтва. Як зазначали вже досвідчені козаки з моменту посвяти, юне покоління бере відповідальність не лише за себе чи своїх ближніх, а й за долю та майбутнє своєї країни.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *