У жителів Черкащини з початку 2024 року зареєстрували 3 випадки ботулізму

За 2023 рік в Україні зареєстрували 74 осередки ботулізму, внаслідок яких захворіли 85 людей, з них 4 дитини. П’ять випадків стали летальними. Найбільше випадків ботулізму зареєстровано в Житомирській та Чернігівській областях.

Понад половина хворих (57,1%) захворіли через вживання консервованих продуктів, 33,3% — через в’ялену та сушену рибу домашнього приготування, повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

У Черкаській області у 2023 році зареєстровано три випадки захворювання на ботулізм із чотирма потерпілими (троє дорослих, з яких одна подружня пара, та дитина 16 років).

Захворювання на ботулізм реєструвались у місті Черкаси та пов’язані зі вживанням м’ясних консервів домашнього приготування (печінковий паштет), в’яленої риби домашнього приготування та ікри карася, засоленої в домашніх умовах. Лабораторно діагноз «ботулізм» підтверджений у трьох хворих, у крові яких виявлено ботулотоксини типу В та Е. В одного хворого діагноз «ботулізм» встановлено клінічно. Після проведеного специфічного етіотропного лікування всі хворі одужали.

Впродовж останніх трьох років найбільша кількість захворювань на ботулізм мала місце у 2021 році – 7 випадків із 7 потерпілими, з них 1 випадок закінчився летально. Відповідно у 2020 та 2022 роках зареєстровано по 2 випадки захворювань на ботулізм.

З початку 2024 року впродовж квітня в області зареєстровано три випадки захворювань на ботулізм у жителів Золотоніського та Черкаського районів. Усі випадки пов’язані зі вживанням річкової риби в’яленої, сушеної домашнього приготування. Один із цих випадків підтверджений лабораторно: у крові потерпілого виявлено ботулотоксин типу В.

Харчовий ботулізм — серйозна та потенційно смертельна хвороба, яка протікає з ураженням нервової системи. Збудник захворювання – бацила ботулізму у вигляді спор дуже поширений у зовнішньому середовищі.

За перших ознак захворювання слід негайно звернутися за медичною допомогою, не займатися самолікуванням. До приїзду швидкої допомоги самостійно для видалення зі шлунку та кишок ботулотоксину, який ще не встиг всмоктатися у кров, можна промити шлунок 2-5% розчином питної соди та зробити очисну клізму.

У стаціонарі єдиним специфічним методом лікування ботулізму залишається введення протиботулінічної сироватки.

Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.