У вересні на території Черкащини розпочнеться імунізація тварин проти сказу

сказ лисицяСмілянське міське управління Держпродспоживслужби інформує, з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації зі сказу тварин на території Сміли та Черкаської області, відповідно до розпорядження Головного Державного ветеринарного інспектора України від 28.08.2019р. №70 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в 2019 році»  у вересні 2019 року  по Черкаській області  розпочнеться планова пероральна імунізація диких та бродячих  м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом (орієнтовно в вересні, в залежності від погодних умов, в т.ч. у вихідні дні).

Як інформує Наталія Бистревська, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Смілянського міського управління Держпродспоживслужби, розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до жителів та гостей міста:

  • при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому,
  • застерегти своїх дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено,
  • не розламуйте та не розбивайте виявлені принади з вакциною.

Довідково: cказ – особливо-небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується   смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також  єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки і коти.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні так і в Черкаській області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.