У центрі зайнятості допоможуть людям, які знайшли прихисток у Смілі, знайти роботу

Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб на новому місці. Зокрема, це послуги:

1) Набуття статусу зареєстрованого безробітного. Реєстрація безробітних у службі зайнятості відбувається у 2 способи:
– особисто, під час відвідування центру зайнятості;
– через портал Дія;

Для реєстрації в службі зайнятості та надання статусу безробітного необхідно подати заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації ) та пред’явити такі документи:
паспорт;
ідентифікаційний код;
трудову книжку;
документ про освіту;
військово-обліковий документ (під час дії воєнного стану та проведення мобілізації);
довідку про взяття на облік як ВПО;
інші документи згідно чинного законодавства (за потреби).

2) Законодавчо врегулювано питання надання статусу безробітного ВПО, у яких не розірвані трудові відносини з роботодавцем. Для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю такі особи мають право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання ВПО особисто заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору, про що центр зайнятості повідомляє роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду і Державної податкової служби (будь-яким засобом комунікації). Датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.

Умови, розмір та тривалість виплати допомоги по безробіттю ВПО.

Допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного. Для визначення орієнтовного розміру своєї допомоги можна скористатися відповідною послугою чат-бота у Telegram.

Під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів. Для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) – не може перевищувати 360 календарних днів.

3) Надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування ВПО. Компенсація на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб сплачується за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.

Максимальний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13 400 грн.
– Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні сплачується за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту). Зарплата має бути не нижчою від розміру мінімальної заробітної плати. Сума компенсації щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 6 700 грн. Максимальна загальна тривалість виплат – 2 місяці.

За детальною інформацією звертатися в Смілянське управління ЧФ Черкаського обласного центру зайнятості за адресою: м.Сміла, вул.. Соборна, 68 або за тел.. 093 479 72 44.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.