У центрі зайнятості розповіли, кому на Черкащині найважче знайти роботу під час карантину

професії робота

У січні 2021 року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 26,7 тис. безробітних громадян, що на 21% більше, ніж у січні  2020 року.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування (23%); працівники сфери торгівлі та послуг (16%); представники найпростіших професій (14%); керівники, менеджери (12%).

Щодо статі, то у загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки – 12,1 тис. осіб (або 49%), жінки – 12,4 тис. осіб (або 51%).

За віком: 28% зареєстрованих безробітних у віці до 35 років; 28% – у віці від 35 до 44 років; 30% – у віці від 45 до 55 років; 14% – люди віком понад 55 років.

Суттєвим залишається дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили.  Станом на 1 лютого 2021 року, в середньому по області, на одне вільне робоче місце претендувало 34 безробітних (станом на 1  лютого 2020  року – 16 осіб). 

Найбільших труднощів з працевлаштуванням зазнають представники таких професій, як: економіст, менеджер, юрист, бухгалтер.

Наприклад: для понад 120  безробітних  економістів станом на 1 лютого було 7 вакансій, для 56 безробітних юристів – 2 вакансії, для 67 менеджерів – 2 вакансії, розповілають у відділі статистики та прогнозування обласного центру зайнятості.

Нестача кадрів є серед представників таких професій, як в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів, лікар, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, робітників з комплексного прибирання та утримання будинків, машиністів (кочегарів) котельної, швачок, слюсарів-сантехніків, водіїв, слюсарів з ремонту рухомого складу.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *