У травні до Держбюджету надійшло 9,4 млрд грн акцизного податку

Як повідомили в обласному управлінні ДПС, у травні 2023 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) у сумі 9,4 млрд гривень.

Це 123% показника доходів, доведеного Міністерством фінансів України (додатково надійшло 1,76 млрд грн). Це на 1,5 млрд грн, або на 19% перевищує надходження травня минулого року.

Виконання показників доходів досягнуто за рахунок додаткових надходжень з вироблених в Україні товарів, зокрема:

тютюнових виробів – на 2,4 млрд грн, що в 3,6 раза більше надходжень минулого року (1,78 млрд гривень);

лікеро-горілчаної продукції – на 0,32 млрд грн, це на 22,1 відс. більше рівня минулого року (0,55 млрд гривень).

Крім того, за рахунок запровадження наприкінці минулого року оподаткування акцизним податком пального за ставкою 100 євро/1000л замість нульової ставки, а також відновлення роботи окремих виробників пального, у травні 2023 року продовжує зберігатися позитивна динаміка надходжень акцизного податку з пального до спеціального фонду Державного бюджету України. Так, надходження у травні склали 0,73 млрд грн, з яких додаткові надходження до показника доходів – 0,65 млрд гривень.

Також, за січень – квітень 2023 року середньомісячна сума задекларованого 5% акцизного податку виробниками та імпортерами становить 583 млн грн, що у 2,4 раза більше середньомісячних показників січня – квітня 2022 року.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.