У Територіальному центрі розповіли, як турбуються про тих, кому потрібна соціальна допомога

2 (1)Станом на 01.01.2018 року зареєстровано 2359 осіб, які потребували соціального обслуговування всіма відділеннями територіального центру, фактично обслужено 1995, що складає 84,6%.При територіальному центрі працює 3 відділення: соціальної допомоги вдома, з організації та надання натуральної та адресної допомоги (пункт прокату, швейна майстерня), відділення денного перебування, зокрема його філіали в 13 селах: Ротмістрівка, Носачів, Мельниківка, Балаклея, Макіївка, В. Яблунівка, Костянтинівка, Ташлик, Березняки, Теклине, Попівка, Тернівка, Сунки, Університет ІІІ віку  два факультети:«Осіннє золото» с. Балаклея «Гармонія в житті, краса та етикет на кожний день» та «Цвіт осені»с. Ташлик факультет «Бо ти на землі людина», мультидисциплінарна команда.

Відділення соціальної допомоги вдома для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів. Станом на 1 січня 2018 в районі проживало – 1000 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів. На 01.07.2018 в районі проживає 970 самотніх громадян, потребують сторонньої допомоги 830 осіб. Додатково виявлено і взято на обслуговування – 48 осіб. Обслужено з початку року 883 особи, що становить 91,0 відсоток.

На 01.01.2018 на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги одиноким на дому знаходиться  800 чол. За півроку направлено 6 осіб у психоневрологічні будинки – інтернати.

Відповідно до методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг діє комісія з проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг. Згідно плану моніторингу за І півріччя 2018 року здійснено перевірку: відділення соціальної допомоги вдома – проаналізовано роботу 19 соціальних робітників та обстежено й проанкетовано 176 підопічних

Соціальними робітниками за  І півріччя 2018 року  надано послуг 126900 підопічним, в середньому на одного підопічного надано 42 послуги, здійснено відвідувань 21724.

На обслуговуванні знаходиться 69 осіб одиноко проживаючих, які вносять плату за надання соціальних послуг. 

Проводилася робота соціальними робітниками по оформленню субсидій своїм підопічним на тверде паливо,  за  півроку оформлено її 362 особам.

За І півріччя 2018 року мультидисциплінарною командою для обслуговування людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги і обслуговуються у територіальному центрі, прийнято та виконано 18 замовлень, надано послуг 18 особам.

У звітному періоді територіальний центр спільно з управлінням соціального захисту населення працював над вдосконаленням та розвитком системи соціального обслуговування.

Значно покращилась спільна робота працівників територіального центру, членів виконкомів сільських рад, ветеранських організацій по виявленню та обстеженню громадян сіл району, вивчення їх потреб у соціальних послугах.

Згідно даних голів рад ветеранів сіл волонтерів в районі 138 осіб, всього ветеранам надано 3649 послу. За напрямком «Пенсіонер – пенсіонеру» з них працює 60 волонтерів, якими надано послуги 460 особам. 

Відділення з організації надання натуральної грошової та адресної допомоги для  обслуговування малозабезпечених  верств  населення.

Протягом першого півріччя  відділенням  обслужено 253 особи.

З метою поповнення фонду відділення продуктами та речами направлено 14 листів підприємцям, організаціям, фермерам, релігійним конфесіям, банкам, широко використовуються особисті контакти з керівниками.

Відділення грошової та натуральної адресної допомоги поповнюється виключно за рахунок благодійництва.

З початку 2018 року у фонд відділення надійшло промислових та продовольчих товарів на суму 25760,00 грн.

Всього за перше півріччя надано допомогу 253 особам на суму 19503.00 грн., з них промисловими – 229 особам на суму 16854,00 грн., продтоварами – 24 особам на суму 2649,00 грн.

При територіальному центрі продовжує роботу швейна майстерня в с. Ротмістрівка.  За перше півріччя 2018 року послуги по пошиттю та ремонту одягу надано  85 особам, виконано замовлень на суму 2774,0 грн.,  з них безкоштовно 6 особам.

Інші структурні підрозділи – це пункт прокату. З початку року 59 осіб отримали 59 одиниць реабілітаційного обладнання. 

Особлива увага приділяється збагаченню форм і методів роботи, надання соціальних послуг по адаптації та залучення до участі в клубах і любительських об’єднаннях ветеранів.

У 2018 році адміністрація територіального центру активно працювала над розвитком та запровадженням інноваційних моделей соціальної роботи. На території району діють  2 факультети Університету ІІІ віку, клуби та любительські об’єднання ветеранів праці, якими охоплено 13 населених пунктів. Так, при відділенні денного перебування працює 10 клубів та 8 любительських об’єднань.

Територіальним центром укладено меморандум із  Смілянським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та із Смілянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці цих установ постійно співпрацюють з територіальним центром, проводять тренінги та заняття. Всього слухачами Університету є 85 осіб похилого віку, які виявили бажання навчатися.

Клуби та любительські об’єднання працюють за змістовними планами, в розробці яких беруть участь ветерани, члени клубів та об’єднань.

Соціальні працівники залучають до участі у заходах,  що проводяться у філіалах відділення, працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівників освіти, охорони здоров’я, спеціалістів управління соціального захисту, Пенсійного фонду, юридичної служби, земельного агентства та інші. Територіальним центром налагоджена тісна співпраця з головами сільських рад, керівниками сільськогосподарських підприємств району, які безкоштовно надають ветеранам транспорт для екскурсій рідним краєм, які вже стали традиційними в клубах та любительських об’єднаннях району. Зокрема, в 2018 році ветерани вже побували у м.Канів, м. Умань та відвідали Холодний яр.

Традиційними стали майстер-класи з вишивки, ткацтва, лозоплетіння, виставки робіт, картин, поробок, спільні благодійні обіди, відзначення державних, релігійних свят, ветеранські посиденьки.

Станом на 01.07.2018 року  потребують соціальних послуг відділенням денного перебування  –  830 осіб,  обслужено з початку року  – 800 осіб, що становить 96 %, на обслуговуванні у відділенні знаходиться – 788 осіб.

За період з січня по червень 2018 року відділенням проведено засідань  клубів – 167, лекцій та бесід – 367, занять Університету ІІІ віку – 42, відвідування членами клубів у відділенні денного перебування – 11979. 

Робота з кадрами:

Станом на 01.07.2018 року в територіальному центрі соціального обслуговування працює 63 особи, за штатним розписом 64.5, із них: керівники – 5, соціальні працівники – 6, один фахівець із соціальної роботи,  соціальних робітників – 44, працівників бухгалтерії – 3, інші спеціалісти – 4. Штат працівників укомплектований на 100 відсотків.

Вся кадрова робота в установі здійснювалась відповідно до затвердженого плану роботи з кадрами на 2018 рік.

Впродовж півріччя звільнено 5 працівників та прийнято на роботу 6 осіб. 14 – працівників територіального центру мають повну вищу освіту, 2  з них – за спеціальністю «Соціальна робота», 6 – базову вищу, 18 – середньо-спеціальну, 25 – середню.

Значну увагу адміністрація приділяє навчанню працівників, вже п’ятий рік при терцентрі діє «Школа соціальної роботи», працівники постійно підвищують свій  професійний рівень.

Так, в квітні проведено тренінг із соціальними робітниками та працівниками на тему «Позитивне мислення та профілактика професійного вигорання», який провела головний спеціаліст профспілки Даник Валентина.

У червні провели семінар-навчання, на якому проаналізовано роботу соціальних робітників та працівників за  5 місяців, ознайомлено із змінами у призначенні субсидій, з порядком оформлення спадщини та з  рядом питань по вдосконаленню надання соціальних послуг відділеннями. Відбувся обмін досвідом роботи.

З 21 по 25 січня та з 20 по 23 лютого проведено анкетування соціальних робітників щодо визначення самооцінки роботи та аналіз із висновками, який доведено до відома працівників.

Щомісячно згідно графіка проводяться виїзди керівників в територіальні громади для надання практичної допомоги на місцях соціальним робітникам з відвідуванням підопічних.

Робота із кадрами та робота територіального центру висвітлювалася на сайті та в місцевих ЗМІ.

Кожного місяця при здачі звітів із соціальними робітниками проводяться індивідуальні бесіди з питань охорони праці та техніки безпеки.

Всі соціальні робітники забезпечені спецодягом: халатами, жилетами, чобітьми, рушниками, рукавицями, засобами гігієни. У І півріччі цього року всі вони отримали нові сумки для обслуговування підопічних.

У територіальному центрі  повністю запроваджені державні стандарти соціальних послуг: догляду вдома та  соціальної адаптації.

З вересня 2017 року терцентр орендує приміщення І поверху у Смілянській ОДПІ, де розмістилися працівники у 7 кабінетах, є склад для гуманітарної допомоги, гараж, обладнано пандус та встановлено кнопку виклику для відвідувачів терцентру з обмеженими можливостями.

Оновлено наочну агітацію, створено інформаційний куточок для соціальних робітників, працівників та відвідувачів. Підготовлено матеріали для кожної сільської ради про діяльність терцентру та можливості надання соціальних послуг під назвою «Територіальний центр пропонує».

На належному рівні в територіальному центрі поставлена інформаційно-роз’яснювальна робота, висвітлення діяльності територіального центру в засобах  масової  інформації  для формування  його позитивного іміджу серед жителів району. Створено сайт територіального центру при райдержадміністрації,  на якому постійно висвітлюється його робота. 

Протягом І півріччя 2018 року на сторінках районної газети «Смілянські обрії», обласної газети «Нова доба», міської газети «Сміла», обласної  профспілкової газети «Допомога, підтримка, захист»  надруковано 42 матеріали, на сайті – 66. 

Колектив територіального центру сьогодні продовжує працювати над реалізацією стратегії реформування системи надання соціальних послуг, прийнятої Кабінетом Міністрів України, вивчає проекти законодавчих документів з питань реформування, подає свої пропозиції до розроблених проектів державних стандартів соціальних послуг, готує спеціалістів терцентрів та соціальних робітників до роботи в умовах реформи, дбає про підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг, вивчає передовий досвід та впроваджує інноваційні форми роботи з людьми літнього віку району.

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.