У таборі GoCamp дітям організували цікавий та корисний відпочинок

36222745_650098818700138_4288047987722027008_nАби бути почутим у всьому світі, лише мовної компетентності недостатньо. Для того, аби на рівних комунікувати потрібно також вдосконалювати освітні підходи та культурні зв’язки.За допомогою спеціально розробленої програми GoCamp діти отримають шанс відкрити для себе цілий світ та водночас стати послами України у світі.

GoCamp – проект з вивчення англійської мови для дітей із залученням іноземних волонтерів. У цьому проекті ми вчимо школярів долати мовні та культурні бар’єри, розвивати критичне мислення та вже зараз задумуватися про майбутню професію. У результаті проекту діти отримають більше можливостей стати лідерами, будувати успішну кар’єру, спілкуватися без бар’єрів з усім світом та змінювати хід історії.

Школа №1 у цьому проекті вже втретє, але кожного разу ми ставимо все глобальніші цілі та завдання. Для нас важливо, щоб кожна дитина отримала навички та вміння, які потім використовувала у повсякденному житті. Це такі вміння, як працювати у команді, критично мислити та бути толерантними до інших. 24 учня нашої школи працюють у проекті «Кращий Я», спрямований на подолання мовного бар’єру та виховання позиції активного громадянина.

Перший день виявився яскравим веселим, довгоочікуваним, змістовний, цікавим днем відкриття мовного табору TESCO GoCamp у Смілянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1! Нові знайомства, ранкові зустрічі, приємні очікування від табору на яскравих кульках, впровадження правил, ігри, енерджайзери, створення планети жителів TESCO GoCamp зробили день незабутнім та сповненим приємних вражень!

Який найкращий відпочинок? Звісно активний! Особливо у лісі! У другий день табору діти проходили «Мотузковий курс». Це популярний формат тренінгу, коли група дітей проходить ігрові вправи різної складності. Мотузковий курс – це дзеркало, в якому видно, наскільки ефективно діти виробляють спільну стратегію. Ми грали у різноманітні team-building activities, вчилися бути одним цілим і злагоджено працювати в команді.

Що таке громадянство? Хто такі активні громадяни? Що потрібно робити, щоб стати ними? Які важливі справи я можу зробити, щоб покращити свої місто, школу, суспільство? На такі, здавалося б, глобальні запитання, діти давали чіткі і змістовні відповіді на третій день табору.

Розпочинаючи проект «Кращий Я», ми стартували з handmade workshop. Наявність необхідного матеріалу (фетр, синтепон, нитки в тон, голки, клей, схеми) і бажання змайструвати щось своїми руками, допомогли дітям зробити чудові та яскраві іграшки, які  привернули увагу тих, для кого вони призначені.

Відвідуючи діток ДНЗ №18 «Чебурашка», намагалися навчити їх англійської мови та весело граючи провести час. Разом з Пеппі та Бенні грали, рахували, танцювали, повторювали рухи та змагались у командах. Як подарунок за чудову роботу,”Чеширський кіт” подарував діткам м’які іграшки, змайстровані власноруч. Море задоволення, фото на згадку та обіцянка побачитись знову завершили день 4 мовного табору TESCO GoCamp.

5 день у TESCO Go Camp пройшов під девізом «Think, cook and share». На навчальних станціях діти працювали з QR-кодами: розшифровували їх за допомогою мобільних телефонів, виконували завдання на критичне мислення, пов’язані з темою, водночас, поповнюючи свій лексичний запас. А далі практика! Наші кемпери зробили бутерброди з улюблених інгредієнтів та пішли пригощати ними наших шефів Смілянського машинобудівного заводу. Нас тепло прийняли, були приємно вражені нашою ініціативою, знанням англійської мови та на знак вдячності подарували дітям солодкі подарунки.

TESCO GoCamp долучився до Найбільшого уроку у світі! Так як Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 є школою сприяння сталому розвитку, діти вже свідомо говорили про свої потреби, про проблеми суспільства/міста/світу, зокрема України та свого міста, ділилися своїми ідеями щодо вирішення цих проблем. Виконуючи вправу “Fly the ideas”, кемпери написали на своєму паперовому літачку, що кожен робить для того, щоб жити стало. І дійшли висновку, що кожен має почати з себе, але тільки разом (у команді/громаді/об’єднанні) ми можемо досягти результату, до якого прагнемо ми та увесь світ. І своїм прикладом прибирання пришкільної території показали, що ми не просто усвідомлюємо, а діємо!

Флешмоб у TESCO GoCamp! Розпочався день зі scavenger hunt activity, ідея якої полягала у тому, щоб знайти правила проведення флешмобу. Обговоривши правила, розпочали тренування. 1, 5 години наполегливої праці, і маємо результат: виступ перед учнями інших загонів та гучні оплески!

День 8,  команда TESCO GoCamp працювала над темою «Як я можу зробити свою школу кращою» Для того ми визначили основні проблеми, з якими школа зіштовхується сьогодні . Щоб дізнатись думку інших, команда GoCamp опитала місцевих жителів. Виявилось, що думки дітей та дорослих співпадають. Далі за допомогою scrum board спробували проаналізувати свою школу. Та зробили резюме, що кожен може творити зміни на краще, головне бажання та мотивація. І звичайно, варто починати з себе.

Учасникам TESCO GoCamp випала унікальна можливість поспілкуватись та попрацювати з волонтером. Основний message, який доносив волонтер до наших кемперів – це важливість вивчення англійської мови для подальшого навчання і кар’єри та важливість розвитку навичок 21 століття. За допомогою запропонованих активностей  діти розвивали вміння працювати у команді, критично мислити та бути відповідальним один за одного .

У заключний день мовного табору учасники взяли участь у звітному концерті, отримали сертифікати та море позитивних емоцій на літні канікули!

Вчителі- координатори проекту

Хлівна Н.В., Кагамлик І.Г.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *