У Сунках освятили криницю із лікувальною водою

DSC_0020 (1)В селі Сунки Смілянського району відбувся фінал обласного дитячого конкурсу «Гра патріотів». Слід відзначити, що у фінал відібрали найсильніших і найталановитіших, і всі, вони з славнозвісної Смілянщини, зокрема молодь із сіл: Сунки, Гуляйгородок, Балаклея, Ротмістрівка та Березняки.

Метою заходу було патріотичне виховання учнівської та студентської молоді до природи та історії рідного краю.

Село Сунки є неймовірно мальовничим куточком Смілянщини, яке знаходиться на початку реліктового лісового масиву, що тягнеться до урочища Холодного Яру. Тут наявна безліч ярів, пагорбів, ставків, джерел, гаїв, сакральних місць.

На заходах були присутні голова райдержадміністрації Андрій Колесник, голова районної ради Володимир Грошев, заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Людмила Абрамова, сільський голова Володимир Дорошенко, місцеві жителі та туристи з інших районів.

Спочатку захід почався з освячення джерела та хреста, який встановили біля нього. Християнство, хоча й заперечує священність природи, однак на місцях під впливом місцевих традицій, припускається культ священних природних об’єктів, особливо криниць. Настоятель храму Різдва Святого Іоанна Хрестителя Української Автокефальної Православної Церкви з міста Сміли протоієрей Михайло Шевчук освятив джерело та у своїй промові згадав читання Святого Євангелія про Господа нашого Ісуса Христа.

Вода в криниці зі вмістом срібла, що має цілющі та лікувальні властивості. Тож тепер сунківчани та туристи можуть пити прохолодну і, найголовніше, свіжу та проточну воду. Глибина джерела – 3,5 метри, температура води становить близько 4 градусів, тому хвороботворні бактерії тут не розмножуються.

«У минулому криницю використовували для потреб Сунківського консервного заводу» – зазначає депутат районної ради, краєзнавець Сергій Тимофієв. Він підкреслив важливість цього водного об’єкту та наголосив на розчистці інших джерел, які знаходяться вздовж каскаду ставків, а також розкрив роль зеленого туризму у вирішенні соціально-економічних проблем села.

Дана криниця має історико-культурне значення, адже ці землі з 1900 року належали княгині Наталії Яшвіль, тому це джерело заслуговує на те, щоб разом із прилеглою територією було проголошеним гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення Джерело «Княгинене».

Не обійшлось свято без гостей. На захід була запрошена відома смілянська майстриня вишивок Тамара Зеленецька. Вона представила свою вишивку на якій зображено легендарну княгиню Наталію Яшвіль та подарувала Сунківському музею. Робота майстрині дуже сподобалися учасникам цього заходу. Вони були не тільки в захваті від її творчості, але й виявили бажання навчитися так красиво від душі вишивати. Під час заходу пані Тамара презентувала учасникам патріотичні обереги «Колоски», де поєднуються кольори українського прапору.

Знаменною подією є те, що в ході різноманітних спортивних, інтелектуальних ігор перемогла команда із села Березняки. Переможці отримали подарунки та призові місця. Дякуємо журі за справедливу та фахову роботу, а владі за підтримку у проведенні даного заходу. У кінці всі учасники фіналу обласного дитячого конкурсу «Гра патріотів» мали змогу скоштувати смачну кашу.

Сергій КОНЯКІН,

член географічного товариства України

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.