У суді оспорюватимуть законність набуття у приватну власність Черкаського планетарію

Черкаською обласною прокуратурою в ході опрацювання інформації про перебудову приватними особами планетарію в готель, встановлено порушення вимог законодавства у сфері охорони державної власності та культурної спадщини.

Черкаський планетарій став освітнім та екскурсійним об’єктом міста, під куполом якого можна було побачити імітацію космічних явищ.

Історична і культурна цінність будівлі планетарію підтверджується також фактом внесення його до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Прокурором встановлено, що приміщення планетарію було у користуванні однієї із колишніх загальносоюзних громадських організацій, щодо майна яких з набуттям Незалежності України, Верховною Радою України прийнято рішення про його належність до державної власності. Водночас за відсутності рішення уповноважених державних органів про приватизацію державної власності приміщення планетарію на підставі договору купівлі-продажу, укладеного в серпні 2022 року, зареєстровано за приватним підприємством.

Реагуючи на порушення закону, обласною прокуратурою скеровано до суду позов про витребування будинку планетарію на користь держави в особі Кабінету Міністрів України.

Наразі відкрито провадження у справі за позовом прокурора та призначено справу до розгляду, інформують в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.