У Смілянському управлінні ПФУ в Черкаській області роз’яснили аспекти пенсійної реформи

3 жовтня 2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії», який :

    • удосконалює солідарну систему пенсійного страхування, звільнює її від невластивих видатків;

  • диференціює розміри пенсій залежно від набутого страхового стажу та отриманого заробітку;
  • впроваджує єдині підходи до обчислення пенсії;

    Розглянемо декілька аспектів даної реформи.

Пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але декому доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в Україні вводяться вимоги до страхового стажу. Змінювати норми будуть поетапно. Спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу.

Тобто, щоб мати право на пенсію знадобиться 15 років стажу, але в такому випадку відправитися на заслужений відпочинок доведеться не в 60 років, а пізніше. Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонерів. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років з 2018 року.
Відповідно до закону про пенсійну реформу, з 2019 року в Україні вводиться другий рівень пенсійної системи – накопичувальний. Він буде працювати паралельно з існуючої солідарної системи і передбачає, що кожен українець зі своєї заробітної плати буде відраховувати певну суму на державний рахунок. З цього рахунку громадянин потім буде отримувати «додаткову» пенсію. За збереження коштів на рахунку відповідає держава.
Другий рівень запрацює, якщо Верховна Рада, крім уже схваленої пенсійної реформи, прийме законопроект щодо впровадження обов’язкової накопичувальної системи.
Основні зміни в пенсійній реформі – це прив’язка до страхового стажу, щорічні індексації та підвищення мінімальної пенсії.
Головний спеціаліст-юрисконсульт
юридичного сектору
Олена Краснюк
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.