У Смілянському районі привітали учасників бойових дій та ветеранів Другої світової війни

96515347_1352233968498139_4760314761864806400_nДавно вже відгриміли ті безжалісні бої, та залишилися назавжди рани й сивина. День пам’яті та примирення, День перемоги – це нагода ще раз доземно вклонитися нашим ветеранам, учасникам бойових дій.

Як повідомила на своїй Facebook-сторінці голова Смілянської РДА Валерія Бандурко, у Смілянському районі їх залишилося 6: Олександр Михайлович Баклан із села Мала Смілянка, Василь Артемович Бабенко із села Самгородок, Марія Семенівна Краснокутська із села Ротмістрівка, Дмитро Петрович Лопатка із Костянтинівки, Віктор Гордійович Пилявський із села Пастирське та Григорій Тихонович Сташенко із села Попівка.

Ці поважні люди, ветерани визволяли нашу Батьківщину від фашистських загарбників, частина із них безпосередньо брала участь у боях за Смілянщину. Одним із таких бійців був Дмитро Лопатко.

Марія Краснокутська також учасник бойових дій. У роки війни воювала у Першому окремому жіночому стрілковому полку. Маючи 98 років, вона і досі активна, жоден мітинг чи урочистості не обходяться без її участі.

З особливим трепетом приймає гостей Олександр Баклан, адже йому є про що розповісти, є чим поділитися та чому навчити.

Спогади про роки війни хоч і важкі, але вони повинні залишатися у серцях нових поколінь, повинні убезпечувати їх від тих помилок, які призвели до важких наслідків у першій половині ХХ століття, переконаний Василь Бабенко.

Григорію Сташенку на початок війни було лише 15 років. Ще хлопцем йому довелося також боронити Батьківщину від нацистських окупантів.

Віктор Пилявський у 1941 році тільки відзначив свій 13-й день народження. Добре пам’ятає і обстріли, і бомбардування, і солдат, через яких багатьом сім’ям доводилося жити у підвалах, віддаючи хати чужинцям.

Кожному із цих ветеранів на долю випало немало випробувань, але вони не втратили любові до життя, до людей та зберегли віру у світле майбутнє.

Але усі вони – герої, які пережили ті страшні роки війни і зробили свій неоціненний внесок у перемогу.

З нагоди 9 травня, тим паче в умовах карантину, керівник Смілянської РДА Валерія Бандурко та однодумці-благодійники не могли оминути увагою цих дорогих для нас людей.

Спільно відвідали учасників бойових дій, вручили їм подяки, квіти та подарунки.

Також у селі Костянтинівка поклали квіти до обеліска Слави та вшанували загиблих у роки війни хвилиною мовчання.

На жаль, у районі залишилося не так учасників бойових дій. Усі вони знаходяться під опікою територіального центру, соціальні робітники якого турботливо надають їм соціальні послуги догляду вдома.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *