У Смілянському лісгоспі планують створити 5 гектарів насіннєвих плантацій з головною породою «Модрина європейська»

IMG_7407Правильне та безперервне ведення лісонасіннєвої справи – це головна передумова створення продуктивних, якісних і стійких лісових насаджень. Основним завданням лісового насінництва є одержання насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю.
Так, починаючи з 2010 року, станом на 2016 рік лісгоспами Черкащини відібрано та атестовано: 40 плюсових дерев сосни звичайної та дуба звичайного, 19 гектарів постійних лісонасіннєвих ділянок, 27 гектарів клонових насіннєвих плантацій (з них 16,5 га дуба звичайного у Смілянському лісгоспі, решта – плантації сосни звичайної у Звенигородському, Золотоніському, Крсунь-Шевченківському та Чигиринському лісгоспах) та 32 гектари родинних насіннєвих плантацій.
Окрім цього, у Смілянському, Черкаському та Чигиринському лісгоспах встановлені сучасні холодильні установки для довготривалого зберігання насіння. Загалом же постійна лісонасіннєва база по управлінню станом на 2016 рік, включаючи атестовані об’єкти, що були створені раніше, становить: 137 плюсових дерев (91– сосна, 46 – дуб), 38 гектарів лісонасіннєвих плантацій, 1082 гектари постійних лісонасіннєвих ділянок (дуб звичайний, дуб червоний, сосна звичайна, модрина, горіх грецький, липа дрібнолиста, ясен, робінія псевдоакація, горіх чорний та інші), 319,4 гектари генетичних резерватів сосни звичайної та дуба звичайного.
– Розвиток лісонасіннєвої бази має бути безперервним процесом, тож зараз ми працюємо і виконуємо завдання “Галузевої програми розвитку лісонасіннєвої справи на 2016-2020 рр.”. Протягом цього періоду плануємо створити 8 га родинних насіннєвих плантацій дуба звичайного у Кам`янському лісгоспі, – зазначає головний спеціаліст лісового та мисливського господарства обласного управління Анатолій Левицький. – 6 га ­з головною породою сосна звичайна у Черкаському лісгоспі і 5 га – з головною породою модрина європейська у Смілянському лісгоспі, повідомляють на офіційному сайті Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.
Модрина європейська – перспективна лісова порода, яка на території України найбільш поширена в карпатських лісах. Серед переваг цієї породи лісівники відзначають її швидкорослість, морозостійкість та відносну невибагливість до вологи та ґрунту.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.