У смілянській школі почали реалізацію проекту «Демократична школа»

Команда учасників СмілиЗ 2016 року Міністерство освіти і науки України спільно з Європейським Центром ім.Вергеланда (Норвегія) за підтримки Ради Європи сприяє демократизації освітнього середовища українських шкіл. Щороку на конкурсній основі обираються два заклади освіти з кожної області для впровадження успішних європейських освітніх зразків.

– В 2019 році Смілянський навчально-виховний комплекс №15 став одним з 60 шкіл-учасниць проекту «Демократична школа: програма підтримки освітніх реформ в Україні». Цінність проекту для закладу полягає у втіленні принципів Хартії Ради Європи з освіти для розвитку наскрізної громадянської компетентності, – розповідає Мар’яна Криворучко, Заслужений вчитель України та шкільний координатор програми.

Для успішної реалізації проекту, який буде тривати 1,5 роки, зібрана шкільна команда, до складу якої увійшли педагоги, батьки та представники місцевої громади. Директор закладу Любов Бобришова підписала Декларацію про співпрацю з метою поглиблення культури демократії у школі.

Демократичні зміни в освіті неможливі без тісної співпраці між педагогами, учнями, батьками та місцевою громадою. Розвиток інституційної спроможності школа та розширення її автономії у прийнятті управлінських рішень – це основна умова успішної освітньої реформи загальної середньої освіти. Для досягнення цієї мети смілянська школа №15 напрацювала бачення можливих демократичних змін на основі освіти для демократичного громадянства і прав людини, отримала від організаторів інструменти для моніторингу змін у закладі.

На шляху до демократизації освітнього середовища та врядування наш заклад будуть супроводжувати підготовлені тренери-експерти. Вони допомагатимуть оцінити ситуацію в школі, сприятимуть розвитку і становленню сприятливого демократичного середовища.

Попереду – насичений та цікавий період роботи в проекті «Демократична школа», створення міцної команди однодумців, які вболівають за рідну школу та майбутнє наших дітей в правовій державі, зазначають у школі №15.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *