У Смілянському центрі правової допомоги нагадали про трудові гарантії військовослужбовців

13 жовтня помічник юриста відділу безоплатної правової допомоги Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Таїсія Коберник провела лекцію для відвідувачів громадської організації «Січ Сміла» на тему: «Трудові гарантії для військовослужбовців».

Фахівець роз’яснила, основні права та трудові гарантії військовослужбовців. А це:
– право на захист від незаконного звільнення або переміщення по службі;
– право на безоплатну перепідготовку і дострокове звільнення у визначених випадках, на матеріальну допомогу при звільненні, на одноразову грошову допомогу при звільненні в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожен повний рік служби у визначених випадках;
– право на службовий час нормальної тривалості (крім військових навчань, походів, бойових стрільб, бойового чергування, несення служби в добовому наряді тощо);
– право на час відпочинку;
– право на відпустки з оплатою вартості проїзду до місця відпустки і назад у визначеному порядку.

Також, фахівець нагадала, що під час воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення.

Ще одне важливе питання – що робити, якщо права військовослужбовців порушені. Фахівець нагадала, у такому разі варто негайно звернутися по безоплатну правову допомогу. Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто на допомогу в складанні процесуальних документів (позовних заяв) та представництво їхніх інтересів у суді.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.