У Смілі збільшилась кількість хворих на активний туберкульоз

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерії туберкульозу, або палички Коха, котре передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової, проявляється широким клінічним поліморфізмом, має соціальну залежність, спричиняє тимчасову та стійку втрату працездатності і вимагає тривалого комплексного лікування та реабілітації хворих.

 За даними ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» в м.Сміла в 2017 році захворюваність на активний туберкульоз органів дихання збільшилась з 31 випадку у 2016 році  до 46 у 2017 році. Кількість бактеріологічно підтвердженого туберкульозу органів дихання збільшилась на 16 випадків  (з 11 випадків в 2016р. до 27 в 2017р.)

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВИЯВИТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ НА РАННІЙ СТАДІЇ І ВИЛІКУВАТИСЯ ВІД НЬОГО?

Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Рання діагностика виявляє початкові форми туберкульозу (без розпаду легеневої тканини та виділення паличок Коха).
З метою своєчасного і раннього виявлення захворювання встановлено періодичне (1 раз на 1-2 роки) флюорографічне обстеження дорослого населення та щорічне проведення туберкулінових проб у дітей. 
Важливим методом виявлення туберкульозу є обстеження харкотиння на наявність мікобактерій у осіб, які тривалий час кашляють. Джерелом захворювання часто бувають люди похилого віку, особливо одинокі громадяни, особи без постійного місця проживання, мігранти, інваліди та ін.
 Лікування хворих на туберкульоз – важкий і тривалий процес (1-2 роки).
 
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ У ВОГНИЩІ ТУБЕРКУЛЬОЗУ?

Ізоляція джерела туберкульозної інфекції – найбільш важливий протиепідемічний захід в колективі чи сім’ї.
На період бактеріовиділення припинити контактувати з хворим, тобто він має знаходитися на лікуванні в стаціонарі.
Дорослі, які знаходяться в контакті з хворим, повинні щорічно обстежуватися флюрографічно, а діти та підлітки – за допомогою туберкулінової проби. Обов’язково проводиться профілактичний курс лікування протитуберкульозними хіміопрепаратами протягом 3 місяців.
На весь час перебування хворого на туберкульоз в лікарні, квартирі чи санаторії необхідно проводити поточну дезінфекцію

Головний спеціаліст відділу державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства Смілянського міського управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

Н.М.Улітіна

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.