У Смілі зареєстровано випадок сказу серед диких тварин

Про це інформує офіційний сайт Смілянської міської ради. Громадянам нагадують, сказ – це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

Джерелом та резервуаром збудника сказу є свійські тварини – коти й собаки, особливо безпритульні, дикі – лисиці, вовки, які належать до класу ссавців. Також людина може заразитися від корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів та інших.

Механізм передачі збудника сказу від тварини до людини контактний, шлях – рановий, при укусі та попадання слини в рану людини. Найбільш тяжкими є локалізація укусів в голову, лице, кисті рук. У людини інкубаційний період сказу триває від 14 днів до 6-12 місяців.

Сказ – невиліковна хвороба, щоб уберегти домашнього улюбленця, себе та близьких, необхідно вакцинувати тварину.

Для профілактики сказу необхідно:

  • регулярно вакцинувати свійських тварин та диких м’ясоїдних тварин (пероральна імунізація шляхом розкладання у місцях їх перебування їстівних приманок з вакцинами);
  • уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами;
  • не торкатися диких чи безпритульних тварин;
  • не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти);
  • виконувати правила утримання тварин.

Стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти.

Сказу можна повністю уникнути, якщо після укусу людина якнайшвидше отримає необхідну медичну допомогу. Курс антирабічних щеплень призначають у разі ймовірного або наявного інфікування людини, після визначення приналежності випадків укусів до певних категорій контакту згідно з рекомендаціями ВООЗ. Самовільно припиняти лікування чи порушувати режим поведінки під час нього неприпустимо!

Пам’ятайте, що сказ вилікувати не можна, а лише попередити, бережіть себе та своїх близьких!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.