У Смілі зафіксовано випадок сказу

Сказ-особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Хоча в м.Сміла сказ серед тварин не реєструвався з 2008р, територія прилеглих районів декілька років вважається неблагополучною по сказу, були випадки заходу в місто лисиць з підозрою на захворювання сказом. З 5 жовтня, у зв’ язку з випадком сказу у собаки, покусаною скаженою лисицею, в м.Сміла по пер. Посадочному, на два місяці територія кварткому № 9, рішенням Державної Надзвичайної протиепізоотичної комісії при Смілянській міській раді, оголошена неблагополучною по сказу, а решта території міста – загрозливою. В місті будуть проводитись заходи відповідно до плану локалізації та ліквідації осередка сказу тварин.

Джерелом сказу в природі є дикі тварини ( вовки, лисиці, куниці, еноти, гризуни, кажани), які захворівши втрачають страх перед людиною і забігають в населені пункти, наносять укуси людям і домашнім тваринам. При захворювані домашніх тварин, вони стають джерелом інфекції і виникають осередки сказу міського типу. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Тому за твариною, яка нанесла укуси людям необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу. Знищувати тварину до закінчення ветнагляду не можна.
Для попередження зараження цією смертельною хворобою необхідно уникати контакту з бродячими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, кажанами, бродячими котами та собаками. Поява дикої тварини в денний час в населеному пункті може вказувати на захворювання її сказом.
Вилікувати сказ неможливо та попередити захворювання і вберегти життя можна шляхом проведення лікувально-профілактичних щеплень особам, які постраждали від покусів небезпечними щодо захворювання на сказ тваринами.
Для попередження захворювання на сказ при укусах тваринами необхідно:
– негайно промити рану, місце ослинення струменем води з милом та обробити розчином йоду;
– терміново звернутись за медичною допомогою в травматологічний пункт міської лікарні (він працює цілодобово) або травматологічне відділення;
– сприяти проведенню 10 денного ветеринарного нагляду за твариною, яка нанесла укус;
– невідкладно прийняти повний курс призначених лікарем антирабічних щеплень проти сказу, це 6 щеплень по 1 мл в м ‘яз плеча протягом 3 місяців. Протипоказань до щеплень немає. Їх роблять по життєвим показам навіть дітям, людям похилого віку , вагітним жінкам. Вакцина для щеплення виділяється безкоштовно.
– швидко, протягом доби, доставити труп загиблої тварини в райветлабораторію, з дотриманням правил безпеки. Небезпечно самостійно розтинати труп, знімати шкіру чи вживати м’ ясо загиблої тварини.
Основним заходом профілактики сказу є ліквідація хвороби серед тварин, носіїв і джерел збудника інфекції, шляхом регулювання чисельності хижих звірів на прилеглих територіях, знищення бродячих собак і котів в місті, суворого виконання міських правил утримання домашніх тварин. Щоб попередити біду в своїх оселях, власники собак та котів щорічно робіть тваринам профілактичні щеплення проти сказу в лікарні ветмедицини або на кварткомах під час планових щеплень ветслужбою.
Консультацію з питань профілактики захворювання на сказ можна отримати в санепідемслужбі міста (тел 4-01-44, 5-25-51), в міській лікарні ветеринарної медицини (тел 4-72-71), в травматологічному пункті міської лікарні
( тел. 4-72-75)

Зав. відділення епідеміологічних досліджень
Смілянського міськрайоного відділу
ДУ «Черкаській обласний
лабораторний центр МОЗ України» Клочан С.В.

Начальник Смілянської міської державної
лікарні ветеринарної медицини Поплавський А.М.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *