У Смілі з початку року за допомогою звернулися 35 людей, покусаних тваринами

сказ кітУ  І кварталі цього року в Черкаській області за даними регіональної лабораторії ветеринарної медицини зареєстровано 68 випадків сказу серед тварин. У їх числі 6 котів та 4 собаки. Окрім того результати перевірки на сказ показали цю хворобу у 57-ми лисиць, які були відстріляні при проведенні моніторингового нагляду.

Цьогоріч показник захворювання на сказ в області майже у двічі перевищив торішній, у 2018 році було зареєстровано 30 випадків сказу, інформує Михайло Тимошенко, завідувач Смілянського відділу ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Згідно поданих матеріалів фахівцями відділів та відділень обласного лабораторного центру спільно зі службою ветмедицини проведено епізоотологічні та епідеміологічні розслідування випадків сказу серед тварин та забезпечено епіднагляд за проведенням антирабічного лікування. Станом на 1 квітня 2019 року на Черкащині 33 зони стійкого неблагополуччя. Найбільшого поширення епізоотія серед тварин набула в сусідньому Смілянському районі – 11 випадків.

Після нападу тварин, за антирабічною допомогою звернулася 381 особа. Антирабічні щеплення призначені 133 особам (34,9%). 

Результати моніторингу за наданням антирабічної допомоги свідчать, що антирабічна вакцина в травматологічних кабінетах медичних закладів міста – наявна, а от антирабічний імуноглобулін у Смілі – відсутній.

У нашому місті за перший квартал цього року звернулося за допомогою 35 осіб, покусаних тваринами. Відомими тваринами покусано 21 особу (тварини потребують ветнагляду), бродячими тваринами були покусані 14 осіб (люди вимагають антирабічного лікування). 14 осіб отримали призначення щеплень, із них – в стадії проведення 11 осіб, отримали щеплення 3 особи.

В травматологічному кабінеті міської лікарні закінчується запас антирабічної вакцини 30 ампул (на 5 осіб) та зовсім відсутній антирабічний імуноглобулін. Тому, 2 смілян, яких покусав скажений кіт, в данний час вимушені отримувати атирабічну допомогу в лікарні Черкас. Міська лікарня потребує термінової закупівлі антирабічних препаратів.

 У Смілянському відділі ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» зазначають, епідемічний прогноз захворюваності людей на сказ залишається неблагополучним. Це пов’язано із труднощами регулювання чисельності бездомних тварин у населених пунктах і диких тварин у мисливських та лісових угіддях.

З огляду на це організація та проведення заходів щодо попередження сказу серед людей потребують епіднагляду за участю відповідних зацікавлених служб і відомств.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.