У Смілі триває робота із підвищення рівня легалізації трудових відносин

img_20180925_113052Щоб забезпечити контроль за додержанням законодавства про працю в частині запровадження рівня мінімальної заробітної плати, захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями і найманими працівниками, розпорядженням міського голови від 14.04.2017 №52р утворено міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

На засіданні розглядали  питання про недопущення виплати заробітної плати працівникам меншої законодавчо-встановленого мінімального розміру, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та про вжиті заходи у січні – серпні 2018 року на підприємствах та в установах  області органами Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби щодо захисту прав застрахованих осіб.

На засідання були запрошені фізичні особи-підприємці, які за даними  Смілянського відділу обслуговування громадян  управління обслуговування  громадян Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області  у липні 2018 року виплатили працівникам заробітну плату менше мінімального рівня. Підприємців  заслухано, надано роз’яснення щодо дотримання чинного законодавства з оплати праці  та  правильності подання статистичних звітів.

Згідно даних Смілянського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, у липні 2018 року налічувалося 9930 найманих працівників, що більше, ніж у червні 2017 року на 33 особи (1%), та менше, ніж у попередньому звітному періоді (червні 2018 року) на 57 осіб (1,2%).

Після проведення ретельного аналізу звітів страхувальників за липень 2018 року, за умови повного робочого місяця, повного робочого часу за виключенням осіб, яким встановлено інвалідність, у липні 2018 року  не виявлено керівників, у яких нарахована заробітна плата менше мінімального розміру.

Станом на 25.09.2018 члени міжвідомчої робочої групи провели обстеження 85 об’єктів міста з метою перевірки легалізації трудових відносин з найманими працівниками та роз’яснення чинного законодавства про працю , з них із ознаками порушень виявлено 19 об’єктів.  За результатами обстежень робочої групи, інформація направлена на адресу управління Держпраці у Черкаській області для вжиття відповідних  заходів.

За оперативною інформацією Смілянської ОДПІ  за 8 місяців 2018 року виявлено та зареєстровано 495 найманих працівників, легалізовано доходу в сумі  1350,0 тис.грн. Протягом звітного періоду проведено 425 протокольних бесід з питань збільшення виплат заробітної плати.

За даними  Смілянського міськрайонного центру зайнятості з початку року працевлаштовано 639 безробітних.

Основними завданнями міжвідомчої робочої групи є забезпечення  дотримання роботодавцями чинного законодавства про працю, захист прав застрахованих осіб, роз’яснення переваг офіційного працевлаштування  та застереження від отримання заробітних плат «у конвертах».

За інформацією сайту Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *