У Смілі триває робота із легалізації найманої праці

DSC_0025 (2)За ініціативою управління праці та соціального захисту населення для роботодавців Сміли провели семінар, присвячений темі роз’яснення вимог Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

У сесійній залі Будинку рад зібралися підприємці, які використовують найману працю, представники органів місцевого самоврядування, управління Держпраці в Черкаській області, об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, податкової інспекції,  міськрайонного центру зайнятості населення, відділення управління виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування.

DSC_0020 (2)Заступник міського голови Людмила Осейко зазначила, за результатами аналізу, проведеного управлінням Пенсійного фонду України Черкаської області в Смілі найменший показник – 32% по скороченню кількості осіб, які отримали в травні (у порівнянні з січнем) зарплату меншу за мінімальну.

Робота по підвищенню рівня оплати праці та легалізації трудових відносин складається з двох блоків – інформаційного та інспекційного. Головний державний інспектор з питань управління держпраці в Черкаській області Олександр Лісовий нагадав, що інформаційна робота проводиться з травня по серпень, у вересні – будуть перевірки без попередження. Втім, вони вже є і зараз. Підприємцям нагадали, у разі порушень Закону роботодавець може «влетіти» від 3200 до 320 тисяч гривень, зокрема, за не оформленого належним чином працівника, перешкоджання перевірці тощо.

DSC_0026 (2)На семінарі порушували питання про те, в якому разі до роботодавців можуть прийти інспектори, обговорили ситуацію із масовим оформленням угод цивільно-правового характеру замість трудових договорів. Присутнім нагадали, нелегальна праця тягне за собою відповідність як для роботодавця, так і працюючого. Роз’яснення щодо наслідків порушення законодавства про працю надали також працівники податкової інспекції, управління пенсійного фонду. Підприємці зазначили, що часто трапляються випадки, коли працівник не хоче офіційно працевлаштовуватися та запропонували проводити інформаційну роботу про ризики нелегальної праці не лише для роботодавців, але й усього населення Сміли.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.