У Смілі працівники центру розповіли про особливості земельних відносин в умовах воєнного стану

298760106_426347896196504_2463947394756996795_n11 серпня в приміщенні Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Смілянської міської ради, провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Олена Сокол провела лекцію на тему: «Особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану».

З метою надання та зміни цільового призначення земельних ділянок для розміщення виробничих потужностей підприємств, що переміщуються із зони бойових дій, розміщення об’єктів для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, ведення сільськогосподарського виробництва, функціонування газо-, водо-, тепло- та електросистем, із 12 травня 2022 року було прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану” (законопроект № 7289 від 15 квітня 2022 року) (“Закон 7289”). Відповідно до нього введено низку щодо передачі в оренду земельних ділянок.

Під час лекції увагу присутніх звернули на те, що законодавець системно підійшов до врегулювання земельних відносин в умовах воєнного стану, передбачивши як багато спрощень для забезпечення функціонування аграрного сектору економіки та прискореного відновлення інфраструктури України, так і суттєві обмеження.

Водночас, такі обмеження слугують меті мінімізувати кількість зловживань в умовах воєнного стану. Також, у центрі висловили сподівання, що усі незручності, спричинені вимушено встановленими обмеженням, як і воєнний стан, триватимуть недовго, а закладена регулятивна основа для відновлення України допоможе пришвидшити ліквідацію наслідків війни.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.