У Смілі повторно виправдали будівничих “Золотої підкови”

502-430x307Про це йдеться у вироку Смілянського суду, інформує сайт “Кропива“. Підсудним інкримінували ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення коштів в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення). 

Обвинуваченими проходили директор МП “Мехбуд” Володимир Сапа та колишній посадовець управління капбудівництва Черкаської ОДА Леонід Лиходєдов. 

За даними слідства, з вересня 2006 року до грудня 2009 року, в ході виконання робіт на об’єктах будівництва “Золота підкова Черкащини”, підозрювані привласнили державні кошти у розмірі 5,3 млн. грн. Мова йде про об’єкти програми в Чигирині та Суботові. 

Підсудні власної вини не визнали. Попередньо дані, викривальні покази на себе Володимир Сапа пояснив тиском з боку слідства під час перебування в СІЗО в 2010 році. 

Суд проаналізувавши дані кількох взаємовиключних за висновками будівельно-технічних експертиз, прийшов до висновку, що надані суду докази не підтверджують інкриміновані підсудним обвинувачення. 

Інкриміновані їм злочини не узгоджуються із стандартом доказування “поза розумним сумнівом”. Тому суд визнав обох підсудних невинними і по суду виправданими за відсутності складу злочину. 

Нагадаємо, розслідування можливих зловживань при реалізації програми “Золота підкова Черкащини”, активно розпочалося з приходом на посаду голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба в 2010 році. 

В травні 2019 року обвинувачені по цій справі вже були виправдані Смілянським міськрайоннним судом. Але прокуратура оскаржила виправдальний вирок в апеляції і справу було відправлено на повторний розгляд до суду першої існтанції в іншому складі суду. 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.