У Смілі підбили підсумки громадського обговорення щодо перейменування вулиць

34011303_594206070946524_8182601959526629376_n25 та 30 травня під головуванням Анатолія Терещенка відбулися засідання міської комісії з питань найменування (перейменування) вулиць, міських об’єктів, встановлення пам’ятних знаків. На засіданнях були підведені підсумки громадського обговорення переліку вулиць, що рекомендуються до перейменування в ході другого етапу.Міською комісією було запропоновано перейменувати 53 вулиці та провулки міста, назви яких не пов`язані з історією українського народу та державотворення, а навпаки – відображають  певні етапи колонізаційної політики Росії по відношенню до України.

Перед початком та під час проведення громадських обговорень у міській газеті “Сміла” з метою широкого ознайомлення мешканців міста були надруковані матеріали розпорядження міського голови щодо проведення громадських обговорень та запропоновані комісією нові назви вулиць (№ 16 від 18.04., №17 від 25.04., №18 від 02.05., №19 від 09.05.), був проведений семінар із головами квартальних комітетів з наданням роздрукованих пропозицій комісії по кожному кварткому окремо.

В ході громадського обговорення жителями зазначених вулиць були проведені збори, чотири з яких із запрошенням членів комісії та представників виконкому – на вулицях Ціолковського, Першотравнева (мікрорайон Мала Яблунівка), Ломоносова (Поштовий), провулок Амурський та вулиця Волгоградська (район Кут). Жителями міста та депутатами міської ради були надіслані 26 пропозицій, звернень, листів підтримки чи заперечення щодо перейменування вулиць та присвоєння їм нових назв. 

В ході засідань комісія підтримала згоду жителів вулиць на перейменування та дослухалась до пропозицій мешканців: вулиця Олега Кошового – на нову назву Георгія Кирпи (проживає більшість залізничників), провулок Толбухіна – Центральний (друга пропозиція “Тихий” – відхилена у зв`язку із наявністю у місті такого), провулок Шмідта – Кільцевий (стара назва провулку).

У ході засідання за рекомендацією голови комісії А.Терещенка та проханням жителів вулиці Ломоносова  комісією була знята пропозиція щодо нової назви вулиці на честь Героя Небесної Сотні, Героя України уродженця міста Юрія Саєнка (мешканці вулиці запропонували встановити пам`ятний знак у мікрорайоні за їх дольовою фінансовою участю, А. Терещенко – з метою упередження можливих у майбутньому судових справ навколо імені Героя Небесної Сотні, Героя України). Всі інші старі назви 49 вулиць та провулків (від мешканців яких були заперечення  – 17, не надходило зовсім пропозицій чи заперечень – 34) комісія рекомендувала міській раді перейменувати на нові згідно додатку до розпорядження.

Попереду спільні обговорення рекомендацій комісії з перейменування (найменування) вулиць у депутатських комісіях. Остаточне рішення – за депутатами міської ради. 

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.