У Смілі оновлено абсолютний температурний рекорд за жовтень

погодаЗа інформацією Черкаського обласного гідрометцентру, останні дні були досить щедрими на тепло. На багатьох метеостанціях було оновлено абсолютні максимуми температури дня, а в Смілі 18 жовтня навіть оновився абсолютний рекорд за жовтень +27°. Поряд з цим вже два тижні спостерігається суха погода.

Як наслідок, відмічалось зменшення вологозапасів у грунті. Так, в окремих центральних та південно-східних районах області до недостатніх значень, а верхній 0-10 см шар грунту подекуди практично сухий, що погіршує умови для росту і розвитку озимини та ускладнює умови для обробітку грунту. На більшості ж площ вологозапаси хоч і знизились, проте залишались у межах достатніх значень.

Не дивлячись на активну хвилю тепла, за період сівби озимих зернових культур, ефективних температур вище +5° накопичилось від 200-300° достатніх для кущіння, до 40-50°, яких недостатньо навіть для появи сходів. За експертною оцінкою кущіння – оптимальна фаза для зимівлі, можливе на 20 % від засіяної площі, решта посівів автоматично потрапляє у зону ризику. Тож продовжувати сівбу надалі вже немає сенсу.

За прогнозом, із 20 жовтня характер погоди почне змінюватись. Очікується збільшення хмарності, поступове зниження температури та дощі з 24 жовтня. Тож необхідно останні сухі дні використати для прискорення збирання врожаю.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *