У Смілі обговорили стан протидії насильству у сім’ях

Підсумки роботи за 2017 рік, координація дій соціальних служб та управління освіти, молоді та спорту – про це та інше говорили на першому у цьому році засіданні комісії щодо координації дій з попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

Представники управління освіти, молоді та спорту, відділу молоді та спорту, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та Смілянського відділу поліції координують дії щодо того, як протидіяти насильству у родинах. Головний спеціаліст відділу молоді та спорту Юлія Бреус доповіла про результати спільних відвідувань сімей, в яких було зафіксовано факт насильства. В одній родині інспектування провели повторно, в минулому році їх запрошували на засідання, заслухали кожного із батьків, провели відповідні заходи. Станом на сьогодні звернень щодо насилля від них більше не надходило.

Начальник відділу молоді та спорту Наталія Маслюк зазначила, що за минулий рік у Смілі зменшилася кількість звернень щодо насилля у сім’ї. Щороку створюється і оновлюється банк даних сімей, де були зафіксовані такі випадки або є реальна загроза їх вчинення. З метою профілактичних заходів щодо кривдників щомісяця Смілянському відділу поліції передають спеціальні картки обліку. Загалом за 2017 рік було зареєстровано 28 осіб, які стали жертвами насилля (у 2016 році – 32 особи). З них щодо 1 родини були повторне звернення. За рік винесено 23 офіційних попередження.

– У 2017 році усі зафіксовані випадки насильства скоєні по відношенню до жінок – між подружжям, сестрами, батьками. Сумно констатувати, але все частішими стають випадки насильства над матерями, які скоюють повнолітні сини, – зазначила начальник відділу молоді та спорту Наталія Маслюк.

Також вона зазначила, що у грудні минулого року прийняті нові закони щодо протидії та запобігання домашньому насильству, а саме асоціальне явище як насильство в сім’ї криміналізоване.

Старший інспектор ювенальної превенції Катерина Кам’янецька поінформувала про реагування на виклики в сім’ї, де скоєно насильство, особливо по відношенню до дитини.

Також минулоріч офіційно виявлено 4 випадки жорстокого поводження з дітьми, 14 сімей занесено до банку даних сімей, що опинились у складних життєвих обставинах з приводу насильства у сім’ї. 17 сімей охоплено соціальними послугами, 2 сім’ї направлено до центру соціально-психологічної допомоги.

На засіданні обговорили координацію дій із запобігання насильства у родинах та результати спільного інспектування сімей, де такі випадки були виявлені. Причинами насильства у сім’ях найчастіше стають майнові права, надмірне вживання алкоголю, психічно-емоційний стан тощо.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.