У Смілі, Кам’янці та Черкасах відбулися інформаційні рейди щодо працевлаштування молоді

Влітку багато роботодавців використовують працю молоді для виконання сезонної і нескладної роботи. Фахівці Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели роз’яснювальну роботу з роботодавцями і молоддю в Смілі, Кам’янці, Черкасах.

Наголосили на обов’язку належно оформлювати трудові договори з сезонними працівниками, зокрема неповнолітніми. Підкреслили, що трудовий договір із неповнолітнім працівником укладається лише у письмовій формі. Потенційний неповнолітній працівник повинен пройти медогляд і не мати медичних протипоказань до роботи. Такий медичний огляд проводиться щорічно поки працівнику не виповниться 21 рік. Крім того, роботодавець не можете встановлювати випробувальний термін для неповнолітніх осіб під час прийому на роботу.

Учасники інформаційних відвідувань отримали фахові консультації з питань трудового законодавства. Посадовці роз’яснили питання використання відпусток без збереження заробітної плати, різницю між трудовим і цивільно-правовим договором, можливості підтвердження власного страхового стажу, права осіб з інвалідністю та порядок працевлаштування під час воєнного стану, соціальні гарантії працівників тощо.

Про трудові права неповнолітніх – на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.