У Смілі готують нову книгу про місто

Smila з картоюРедакція газети “Сміла” підготувала до друку книгу ” Сміла. Край притясминський”, 488 сторінок. Серед розділів є і “Їх іменами названі вулиці”, де подано довідки про тих, на честь кого нещодавно перейменували вулиці у Смілі відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Так, вулиця Академіка Лисенка перейменована на вулицю Композитора Лисенка.
Микола Віталійович Лисенко (10 (22) березня 1842, с.Гриньки, Кременчуцький повіт, Полтавська губернія – 24 жовтня (6 листопада) 1912, Київ, похований на Байковому кладовищі) – український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч. Микола Лисенко заслужено вважається засновником української національної музики.
Суттєву роль у цьому відіграє як йогокомпозиторська, так і етнографічна діяльність. До найвідоміших творів Лисенка належать музика гімнів «Молитва за Україну» та «Вічний революціонер». Лисенко створив численні аранжування народної музики для голосу й фортепіано, для хору та мішаного складу. Написав значну кількість творів на слова Т. Шевченка. Займав однозначну й непохитну позицію щодо статусу українського слова в музичній творчості.
Українським музикантам щорічно присуджується Премія імені Миколи Лисенка. Періодично в Києві проводиться Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка.
Іменем Миколи Лисенка названі провідні мистецькі установи України, такі як Львівська національна музична академія (1903), Харківський академічний оперний театр (1944), Колонний зал Національної філармонії (1962), Київська спеціалізована музична школа (1944), Полтавське державне музичне училище.

Замовляйте  книгу ” Сміла. Край притясминський”   у редакції, т. 4-61-08

 

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.