У службі здоров’я нагадують, як електронні сервіси працюють у воєнний час

Електронні сервіси для пацієнтів через свою зручність стали звичними для багатьох користувачів. Однак через перебої зі світлом та зв’язком лікар може виписати пацієнту паперовий рецепт, направлення чи інший медичний документ.

Про це нагадують в Національній службі здоров’я України та зазначають, як електронні сервіси працюють у воєнний час.

1. Рецепти на “Доступні ліки”. На час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на Доступні ліки, якщо немає світла і зв’язку.

Паперовий рецепт виписується на формі рецептурного бланку №1. Він містить інформацію про медзаклад, лікаря та пацієнта. Лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою. Цей рецепт так само дійсний як і електронний.

2. Направлення на аналізи, консультації та обстеження. Якщо немає світла чи інтернету і пацієнту не можуть створити електронне направлення, направлення на послугу може бути паперове.
Заклади, які уклали договори з НСЗУ, зобовʼязані на час дії воєнного стану приймати пацієнтів з паперовими направленнями так само як і з електронними.

3. Оформлення лікарняного. Як і раніше, висновок про тимчасову непрацездатність формує лікуючий лікар на підставі медичних записів про огляд, консультації та лікування тощо. Якщо немає доступу до електронної системи охорони здоров’я, пацієнту оформлять лікарняний на паперовому бланку.

4. Оформлення медичних висновків про народження. Медичний висновок про народження – це електронний документ, який містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження.

Якщо немає доступу до інтернету і неможливо оформити електронний висновок про народження, батькам видадуть паперове свідоцтво про народження за формою № 103/0.

– Медичні послуги в межах Програми медичних гарантій з паперовим направленням на час воєнного стану є безоплатними. У медзакладі не мають відмовляти пацієнту з паперовим направленням у безоплатній допомозі, наголошують у службі здоров’я.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.